06.02.2018, 00:00

Rezort vnútra chce na Rómov kamery

Kriminalitu v osadách chce ministerstvo vnútra riešiť aj novými právomocami policajtov. Rómsky splnomocnenec chce viac prevencie ako represie.

Rezort vnútra chce na Rómov kamery
Zdroj: TASR

Štatistiky ukazujú, že kriminalita na Slovensku klesla za posledných desať rokov takmer o polovicu. Podľa ministra vnútra však v určitých lokalitách, kde žijú aj Rómovia, stagnuje, alebo má dokonca stúpajúcu tendenciu. „V krompašskom obvode tvorí rómska komunita približne 26 percent obyvateľov a na trestnej činnosti sa podieľajú 70 až 80 percentami,“ uviedol. V reakcii na tento stav sa rezort vnútra rozhodol zaviesť nové opatrenia zamerané na eliminovanie takzvanej otravujúcej kriminality. S návrhmi, ktoré Robert Kaliňák a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar prezentovali práve z osady v Krompachoch, však nesúhlasí splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz. Ako potvrdil, jeho úrad sa ani nezúčastnil na príprave návrhu zákona.

Problém je aj v názve zákona
Otravujúcu protiprávnu činnosť tvorí podľa Gašp

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.