19.12.2018, 00:00

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o predaji podielov na lesných pozemkoch

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o predaji podielov na lesných pozemkoch
Zdroj: Dreamstime

1. Prečo sa pozemky skupujú
Vlastníctvo lesných pozemkov je vo väčšine prípadov špecifické tým, že sa o jednu súvislú plochu lesa delí niekoľko, niekedy aj stovka spoluvlastníkov. Prečo sa podiely na pozemkoch skupujú?
Najčastejším dôvodom je podľa realitného makléra Mária Glosa snaha členov urbariátu o scelenie rozdrobeného vlastníctva. „Dôvodom býva aj, že majitelia chcú vytvoriť oboru so zverou, kvôli poľovnému revíru. Alebo sa v danej lokalite plánuje ťažba dreva, prípadne niekto podniká v lesnom hospodárstve a chce rozšíriť svoje vlastníctvo,“ vraví Glos. Realitné kancelárie, ktoré sa špecializujú na tento typ predaja sa stretávajú aj s tým, že klienti sa rozhodnú do pozemku len investovať. Kúpia si hektár, dva lesnej pôdy. „Väčšinou takto to riešia tí

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.