V spolupráci s Ivetou Matlovičovou zo Mzdovej akadémie Maxim sme vytypovali profesie a minimálne zárobky, na ktoré budú mať nárok, ak minimálka stúpne o 60 eur, z terajších 520 na 580 mesačne u zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou.

1. Upratovačky alebo operátori výroby

Teraz v hrubom: 520 eur mesačne
Po zvýšení: 580 eur mesačne

Ide o prvý stupeň náročnosti práce: Patria sem základné manipulačné alebo prípravné práce, ktoré sú podľa určitých postupov alebo pokynov nadriadeného. Väčšina prác, pri ktorých zamestnávatelia uplatňujú minimálnu mzdu patrí do prvého stupňa.

2. Administratívny pracovník, predavačka
Teraz v hrubom: 624 eur mesačne
Po zvýšení: 696 eur mesačne

Do druhého stupňa sadajú rutinné odborné práce alebo práce s hmotnou zodpovednosťou, ďalej remeselné činnosti alebo práca v zdravotníctve.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.