13.01.2020, 13:54

Viete, aké sú zmeny v daniach a daňových tlačivách? Všetko okolo daní nájdete v pondelkovej mimoriadnej prílohe

Úpravy v niektorých daňových tlačivách, sadzbách, termínoch, odpisoch či v daňových oslobodeniach. Prehľad o novinkách, ktoré potrebuje vedieť každý daňovník, nájdete v dnešnej prílohe HN.

Viete, aké sú zmeny v daniach a daňových tlačivách? Všetko okolo daní nájdete v pondelkovej mimoriadnej prílohe
Zdroj: Pavol Funtál

Aké novinky v daniach zasiahnu firmy, živnostníkov, zamestnávateľov, zamestnancov či dohodárov. Na čo sa musia pripraviť účtovníci. Všetko o novinkách okolo daní sme zhrnuli do mimoriadnej prílohy, ktorá vychádza dnes

Nájdete v nej termíny, výšky daňových sadzieb pre právnické aj fyzické osoby, údaje o nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, údaje o daňových bonusoch či životnom minime. V prílohe rozoberáme aj zmeny v daňových tlačivách. Daňoví aj účtovní poradcovia vysvetľujú, ako aplikovať zmeny v praxi, na čo si dať pozor a na čom vás môžu pristihnúť daňováci. Osobitný priestor venujeme novinkám v daňovom poriadku a tri strany aj miestnym daniam, ktoré od januára stúpli v mnohých mestách a obciach.

Z konkrétnych noviniek v správe daní spomeňme napríklad fakt, že sa rozširuje počet osôb s elektronickým doručovaním, že sa upúšťa od niektorých úradných prekladov dokumentov, že v prípade papierového podania nebude hneď nasledovať sankcia, ale len upozornenie, že podanie musí byť elektronické a podobne. V prílohe nájdete aj rady a komentáre expertov obohatené aj o príklady z praxe.

Mimoriadnu prílohu Dane od A po Z nájdete v pondelkovom čísle HN.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.