23.12.2015, 00:00

Ušetriť môžete aj cez úrady práce. Na projektoch zamestnanosti

Chcete zamestnať ľudí, ale radi by ste využili aj pomoc štátu, aby ste čo-to ušetrili? Ak prijmete mladého uchádzača o prácu či dlhodobo nezamestnaného, úrady práce vám poskytnú viacero príspevkov. Pozrite sa na realizované i pripravované projekty v najbližších mesiacoch.

Realizované projekty na rok 2015

„Praxou k zamestnaniu“

Cieľ projektu: úrady práce vám poskytnú mesačne finančný príspevok, ak vytvoríte pracovné miesto pre mladých uchádzačov o zamestnanie do 29 rokov počas 9 mesiacov.

O čo ide: Mladí ľudia majú možnosť získať alebo si zvýšiť odborné zručnosti či vedomosti formou mentorovaného zapracovania sa a praxe u zamestnávatelia, a to na polovičný úväzok počas minimálne 9 mesiacov, respektíve na neurčito.

Kde príspevok získate: Projekt realizuje ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny i 43 úradov práce v rámci západného, stredného a východného Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja od septembra 2015. Od októbra 2015 sa do projektu môžu zapojiť aj zamestnávatelia, kto

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.