15.02.2017, 00:00

Štát opatrovateľom pridal. Necelé euro na deň

Opatrovateľom zdravotne postihnutých ľudí pridal štát v tomto roku mesačne 27 eur. Príspevok, ktorý dostávajú, je však stále nižší ako minimálna mzda.

Štát opatrovateľom pridal. Necelé euro na deň
Zdroj: Dreamstime

Neziskovky, ktoré pomáhajú hendikepovaným, nie sú s tým spokojné a niektoré spisujú aj petície. Ministerstvo práce chce podmienky pre opatrovanie a osobnú asistenciu zlepšovať. Avizuje prípravu nového zákona.

27,10 eura mesačne
O toľko sa od januára 2017 zvýšil štátny príspevok pre opatrovateľov ťažko zdravotne postihnutých ľudí. Pri 30-dňovom mesiaci je to 0,9 eura na deň.

33 450 opatrovateľom
sa v tomto roku zvýšil príspevok na opatrovanie ťažko zdravotne postihnutých ľudí. Štát na to vyčlenil 28,9 milióna eur.

Kľúčový údaj
198,09 eura
je suma životného minima v roku 2017. Tento údaj je dôležitý pri výpočte opatrovateľských príspevkov.

Ako sa od januára 2017 zmenila podpora opatrovateľov a zdravotne postihnutých

Výška príspevku
PO STAROM
– 220,52 eura
mesačne. Taký bol do konca minulého roku príspevok pre opatrovateľa ťažko zdravotne postihnutej oso

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.