08.03.2017, 00:00

Ste v lesnom urbariáte? Daň zo zisku zaplatíte až budúci rok

Ste v lesnom urbariáte? Daň zo zisku zaplatíte až budúci rok
Zdroj: Archív polárnikov

Majitelia podielov na lesných pozemkoch budú už v tomto roku platiť zo svojich podielov na výnosoch a majetku daň z príjmu, ak v jednom urbariáte presiahnu 500 eur. Za minulý rok to ešte neplatí. „Podiel člena na výnosoch a na majetku, ktorý bol vlani určený na rozdelenie, nie je ešte predmetom dane z príjmov. Hovoríme o spoločenstvách s právnou subjektivitou a o podiele, ktorý vykázali do 31. decembra minulého roka,“ vraví Patrícia Macíková, hovorkyňa Finančnej správy. Pripomína však, že novelou sa to od 1. januára tohto roka mení. „Takéto podiely vykázané od tohto roka sú už predmetom dane z príjmov, ale sú oslobodené, ak z jednotlivého spoločenstva s právnou subjektivitou nepresiahnu v príslušnom zdaňovacom období 500 eur,“ upozorňuje Macíková. Ak teda v tomto roku budete mať z pozemkového spoločenstva príjem nad 500 eur, musíte ho zdaniť, avšak až na budúci rok.

Združenie vlastníkov
V pozemkových spoločenstvách ma

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.