Koniec hry je na Slovensku novým a netradičným projektom. Ako vlastne vznikal?
Potom sme však začali riešiť spôsob adaptácie na Slovensko a prišli sme na to, že sa adaptovať nedá. Z mnohých dôvodov. A tak sme si postavili vlastný formát. Tiež o tom, ako Vám virtuálny svet dokáže zmasakrovať reálny život. Tematicky sme však riešili milenecký vzťah len v jednej zo štyroch epizód. A vyšetrovacie metódy aj rozprávačské postupy boli od Catfish zásadne odlišné. A rád by som sa pochválil, že v našom „mileneckom“ príbehu sme sa dopátrali k pointe a páchateľovi, za ktorého by sa podľa mňa nehanbili ani vo formáte „Catfish“ ale ani vo fiction seriáli ako je napr. Colombo.
Prečo ste sa rozhodli nakrútiť práve takýto netradičný projekt?Náš biznis stojí na tom, že prinášame príbehy. A keďže sa stále viac z nich odohráva vo virtuálnom priestore, išli sme za nimi tam.
A práve virtuálny svet je hlavným prvkom vašej investigatívnej reality šou ...Stále väčšia časť našich životov sa odohráva vo virtuálnom priestore. Nákupy, zoznamovanie, vzdelávanie. Zároveň sa však tento priestor napĺňa virtuálnymi podvodníkmi všetkého druhu. Ak si spomínate, tak cca pred dvoma rokmi stačilo bankám jednostupňové zabezpečenie pri virtuálnych platbách. Dnes už je nutné dvojstupňové a čoskoro, keďže aj toto už vedia podvodníci prelomiť, príde trojstupňové. A keď sa naplno rozvinie éra kvantových počítačov (ktoré už existujú), všetky verzie dnešného šifrovania budú prelomené a nechcem si ani predstaviť, čo bude
Zostáva vám 55% na dočítanie.