11.10.2017, 00:00

Prvá aukcia pre domácnosti. Na plyne môžu ušetriť

Slovenské domácnosti majú šancu dostať sa k lacnejšiemu plynu. Pripravuje sa totiž pre nich jeho prvá aukcia. Zníženie ceny môžu výraznejšie dosiahnuť najmä spotrebitelia, ktorí plynom vykurujú. Ušetriť sa dajú ročne stovky eur. Tu je postup, ako sa do aukcie zapojiť.

Prvá aukcia pre domácnosti. Na plyne môžu ušetriť
Zdroj: Dreamstime

1.
Termín aukcie
V piatok 3. novembra 2017 o 10. hodine.

2.
Komu je určená
Online aukcia (súťaž dodávateľov plynu) je určená všetkým domácnostiam – rodinným domom a bytom, ktoré majú vlastný plynový kotol. Najväčšiu úsporu, desiatky až stovky eur, môžu dosiahnuť tí spotrebitelia, ktorí kúria plynom.

3.
Platba za účasť
Za účasť v aukcii domácnosť neplatí a ani sa jej to následne nepremietne do novej, zníženej ceny uvedenej v zmluve o dodávke plynu.

4.
Registrácia
Záujemcovia sa môžu registrovať už teraz, a to až do 3. novembra do 09.59 hod. na stránke www.prvaaukciaenergii.sk alebo www.aukcia.fiifree.com. Môžu si tam vyskúšať aj kalkulačku úspor, ktorou sa dá vypočítať orientačná, predpokladaná finančná úspora.

5.
Údaje na registráciu
Po otvorení stránky sa na nej objaví formulár Nezávislá registrácia do aukcie energií (zemný plyn). Na jeho vyplnenie treba vedieť údaje z poslednej zúčtovacej faktúry (2016, 2017) za dodávku plynu.


Vyplniť treba tieto kolónky:
– meno a priezvisko
– e-mail
– ročná spotreba plynu v kWh
– ročné náklady v eurách
– číslo odberného miesta
– tarifa
Pod každým týmto riadkom je ikona Kde to nájdem – Ukázať vzor. Po kliknutí na ňu sa ukáže vzor faktúry, podľa ktorého si na tej svojej nájdete požadované údaje.


Kto má viac odberných miest, klikne na ikonu Pridať odberné miesto. Tu sa vyplnia údaje o ďalšom odbernom mieste.

6.
Odoslanie formulára
Po vyplnení treba registračný formulár elektronicky odoslať kliknutím na ikonu Odoslať. Záujemcovi o aukciu sa potom na počítači objaví informácia, že e-mailom dostal potvrdenie o registrácii spolu so sumárom dát, ktoré vpísal do formulára.

7.
Chyba pri registrácii
V prípade zistenia chyby v už zaslanom formulári sa oprava urobí jeho opätovným vyplnením a zaslaním.

8.
Dĺžka aukcie a záväznosť
Bude trvať dv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.