05.03.2019, 18:00

Predsedníčkou Progresívneho Slovenska určite nebudem, vyhlásila Čaputová

Zuzana Čaputová ďalej povedala, že v prípade ak by v prezidentských voľbách uspela, tak sa vzdá funkcie podpredsedníčky a členstva v hnutí Progresívne Slovensko.

Zuzana Čaputová sa nestane predsedníčkou Progresívneho Slovenska, ak by v prezidentských voľbách nevyhrala.

V súčasnosti je šéfom progresívcov Ivan Štefunko. Čaputová to povedala v diskusii na HNClube.

​"Ak by som sa nestala prezidentkou, tak nebudem predsedníčkou Progresívneho Slovenska."

V prípade úspechu sa vzdá členstva

Čaputová ďalej povedala, že v prípade ak by v prezidentských voľbách uspela, tak sa vzdá funkcie podpredsedníčky, ktorú v súčasnosti zastáva a rovnako by sa vzdala aj členstva v Progresívnom Slovensku.

Advokátka a dlhoročná občianska aktivistka ohlásila kandidatúru v prezidentských voľbách 29. mája. Na tlačovej konferencii ako dôvod kandidatúry uviedla, že Slovensku podľa nej treba vrátiť férovosť, slušnosť a vytvoriť podmienky na dôstojný život.

​"Slovensko na poste hlavy štátu potrebuje pokojnú silu schopnú spájať, ktorá má dôveru v to, že zmena je možná. Ja túto skúsenosť mám, a preto som sa rozhodla kandidovať," vyhlásila Čaputová.

"Moja doterajšia profesijná stopa sa týka tém práva a spravodlivosti, na to by som dávala silný akcent. Zároveň mojou ďalšou srdcovou témou je oblasť životného prostredia a ďalej sú to rôzne zabudnuté skupiny obyvateľov. Myslím tým najmä starších ľudí," podotkla kandidátka.

Spolupracovala s Via Iuris

Čaputová vstúpila do Progresívneho Slovenska 12. decembra 2017. Dlhodobo pracovala v neziskovom sektore ako spolupracovníčka občianskeho združenia Via Iuris.

"V našom hnutí bude veľkou posilou," povedal spoluzakladateľ hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko.

Čaputová sa stala známou aj tým, že dlhodobo bojovala za uzavretie skládky odpadov v Pezinku. Vyslúžila si za to prestížnu Goldmanovu enviromentálnu cenu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.