StoryEditor

Mihál končí na ministerstve práce. Z postu štátneho tajomníka odchádza na vlastnú žiadosť

14.04.2020, 15:44
Autor:
mahomahoTASRTASR
Jozef Mihál pôsobil ako štátny tajomník necelý mesiac.

Štátny tajomník rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál končí po necelom mesiaci vo svojej funkcii. 

Z ministerstva odchádza na vlastnú žiadosť. Podľa Denníka N končí kvôli tomu, že mal iný pohľad na fungovanie rezortu, ktorému šéfuje Milan Krajniak zo Sme rodina.

​Po novom by mal pôsobiť v poradnom tíme ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Minister Krajniak po utorkovom rokovaní vlády uviedol, že Mihála považuje za odborníka a vzniknutej situácie mu je ľúto.

"Spoluprácu s ním považujem a považoval som za prínosnú. Faktom je, že v niektorých veciach musí mať to posledné slovo minister. Zrejme pán Mihál dospel k názoru, že možno by v niektorých veciach rozhodol inak," uviedol Krajniak s tým, že Mihála presviedčal, aby si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Ako v reakcii vysvetlil Mihál, ponuku stať sa štátnym tajomníkom prijal s pokorou a víziou, že z tejto pozície dokáže pre Slovákov urobiť veľa, jeho očakávania sa však v praxi nenaplnili.

"S osobou pána ministra to nesúvisí, chápem že máme odlišnú politickú orientáciu a v mnohom iný pohľad na svet, a tak je to v poriadku. Ľuďom budem každopádne pomáhať naďalej, na to nepotrebujem funkciu," dodal Mihál. Jeho formálny odchod by sa mal zrealizovať v priebehu tohto týždňa.

Mihál bol ministrom práce počas vlády Ivety Radičovej za SaS. Pred tromi rokmi od sulíkovcov odišiel a spoločne s Miroslavom Beblavým založili stranu Spolu. 

Po volebnom neúspechu sa do SaS vrátil a v novej vláde obsadil post štátneho tajomníka na ministerstve práce, ktoré patrí hnutiu Sme rodina. 

​Mihál je druhým štátnym tajomníkom v súčasnej koalícii, ktorý vo svojej funkcii skončil. Expert OĽaNO na dopravu Ján Marosz odišiel po dvoch týždňoch z ministerstva dopravy, ktoré rovnako vedie nominant Sme rodina.

V HNtelevízii si môžete pozrieť rozhovor s Jozefom Mihálom z 11. marca:

01 - Modified: 2023-09-21 22:00:00 - Feat.: - Title: Narodilo sa vám dieťa? Máte nárok na tieto príspevky (+ sumy dávok) 02 - Modified: 2023-09-14 10:22:45 - Feat.: - Title: Bývanie pre všetkých. Rezort práce prijal vyhlásenie Európskej únie k otázke boja proti bezdomovstvu 03 - Modified: 2023-09-02 08:27:31 - Feat.: - Title: Pomoc v hmotnej núdzi by nemala ovplyvniť tohtoročná valorizácia dávok, navrhuje rezort práce 04 - Modified: 2023-08-31 08:25:19 - Feat.: - Title: Rezort vytvoril k reforme posudkovej činnosti vyše 30-člennú pracovnú skupinu 05 - Modified: 2023-09-04 09:01:08 - Feat.: - Title: Od septembra sa profesionálnym rodičom zdvihli platy. Pozrite si, koľko môžete dostať (+ tabuľka)
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. september 2023 19:51