TASR/Martin Baumann

Trnava uhrala v Lige Majstrov s favoritom nádejný výsledok

07.08.2018, 22:25
Futbalisti Spartaka Trnava dokázali remizovať na horúcej pôde Crvenej Zvezdy Belehrad 1:1.

Futbalisti Spartaka Trnava si z prvého zápasu 3. predkola Ligy majstrov vezú do odvety sľubný výsledok. V utorok na Štadióne Rajka Mitiča remizovali s domácou Crvenou Zvezdou Belehrad 1:1.

Domáci sa ujali vedenia v 24. minúte po góle Bena Nabouhaneho z pokutového kopu, o minútu neskôr vyrovnal Erik Grendel. Odveta je na programe v utorok 14. augusta o 20.30 h v Trnave.

1. zápas 3. predkola LM 2018/2019:

Crvena Zvezda Belehrad - FC Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Góly: 24. Ben Nabouhane (z 11 m) – 25. Grendel. Rozhodovali: Del Cerro - Yuste, Canton (všetci Šp.), ŽK: Radonjič - Godál, Sloboda

CZ Belehrad: Borjan - Stojkovič, Savič, Dehenek, Rodič - Jovičič, Ebecilio (80. Šimič), Krstičič - Ben Nabouhane, Stoiljkovič (53. Milič, 73. Srnič), Radonjič

Spartak Trnava: Chudý - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka - Jirka, Sloboda (89. Miesenböck), Grendel, Greššák, Rada (90.+5 Hladík) - Bakoš (75. Egho)

Domáca Crvena Zvezda hnaná búrlivou kulisou početného kotla zahrozila už v úvode, no peknú kombináciu na jeden dotyk obrana Spartaka prerušila.Trnavčania sa k lopte často nedostávali, technicky vyspelí hráči CZ ju mali na kopačkách častejšie.

V 8. minúte mali domáci smolu, keď odrazená lopta len tesne minula v šestnástke osamoteného Krstičiča. Spartak potom predsa len dokázal vyrovnať hru, dostal sa aj pred brankára Borjana, ale v 23. minúte fauloval v šestnástke Godál a Ben Nabouhane pokutový kop bezpečne premenil.

Hneď po rozohratí lopty však potiahol akciu po pravom krídle Jirka, jeho spätnú prihrávku poslal do bránky Grendel - 1:1. Po góle prevzali iniciatívu opäť domáci, ale do konca polčasu si nevypracovali vážnejšiu šancu.

Tá neprichádzala ani s pribúdajúcimi minútami druhého dejstva, v ktorom mali domáci futbalisti aj naďalej hernú prevahu. Chudého vystrašil iba ďalekonosný pokus Jovičiča. Trnavský brankár však onedlho musel riešiť oveľa vážnejšiu situáciu po prieniku Radonjiča, keď včas vybehol a zmaril mu zakončenie.

Postupne sa hra preniesla do stredu poľa, domácim sa nedarilo prekvapiť trnavskú obranu. Spartak ustál aj záver zápasu a do odvety si vezie sľubný výsledok.

01 - Modified: 2024-04-09 13:49:38 - Feat.: - Title: Islamský štát hrozí útokmi na štvrťfinále Ligy majstrov. Paríž, Londýn a Madrid posilnili bezpečnosť 02 - Modified: 2024-03-21 18:34:32 - Feat.: - Title: Liga majstrov bude bez našich klubov. Prestížne, no nerentabilné, nie je to až také terno, tvrdí funkcionár 03 - Modified: 2024-03-17 18:48:13 - Feat.: - Title: Spartak Trnava vyhral v derby na pôde Slovana Bratislava o dva góly 04 - Modified: 2024-03-02 19:31:34 - Feat.: - Title: Slovan ovládol veľké derby proti Trnave. O triumfe belasých rozhodol Weiss 05 - Modified: 2024-02-27 08:00:00 - Feat.: - Title: Mladíci Žiliny chcú prepísať historické štatistiky. Na štvrťfinále Ligy majstrov treba zdolať dánsky veľkoklub
26. apríl 2024 05:32