TASR/Pavel Neubauer

Trnava oslavuje obrovský úspech. Spartak si zahrá skupinu Európskej ligy

30.08.2018, 22:32
Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v domácej odvete s Ľubľanou 1:1 a zabezpečili si postup do skupinovej fázy Európskej ligy.

Futbalisti Spartaka Trnava si po prvý raz v histórii klubu zahrajú v skupinovej fáze Európskej ligy. V odvetnom zápase play off 2018/2019 remizovali s Olimpijou Ľubľana 1:1 a po víťazstve 2:0 v prvom zápase si vybojovali postup do hlavnej časti druhej najprestížnejšej klubovej súťaže.

Žreb skupinovej fázy EL je na programe v piatok o 13.00 h v Monaku.

odveta play off EL 2018/2019:

Spartak Trnava - Olimpija Ľubľana 1:1 (1:1)

Góly: 12. Godál - 42. Kapun. ŽK: Oravec, Godál, Hladík, Janso - Tomič, Bagnack, Kronaveter, Brkič. Rozhodcovia: Banti - Costanzo, Peretti (všetci Tal.), 15.642 divákov
/prvý zápas 2:0/

zostavy a striedania:
Trnava: Chudý - Kadlec, Hladík, Godál, Čonka - Oravec, Rada - Jirka (90.+ Pekár), Grendel (72. Janso), Čanturišvili (89. Lupták) - Bakoš
Ľubľana: Ivačič - Bagnack, Ilič, Maksimenko, Štiglec - Tomič - Boateng (69. Savič), Kapun (74. Brkič), Črnic, Kronaveter - Issah (83. Suljič)

Bez zraneného Greššáka sa Trnava snažila od začiatku zápasu držať taktických pokynov, ktoré naordinoval tréner Látal. Spartak sa nepúšťal bezhlavo dopredu a trpezlivo čakal na svoju šancu. Tá prišla v 12. minúte, keď Grendelov center z pravej strany poslal Boris Godál hlavou do bránky - 1:0. Slovinci odpovedali strelou Kronavetera, ktorú Chudý vyrazil.

V ďalšom priebehu prvého polčasu bola hra vyrovnaná, domáci futbalisti hrali naďalej veľmi disciplinovane a nepúšťali súpera na dostrel. V 42. minúte sa však po peknej kombinácii hráči Olimpije dočkali vyrovnania zásluhou Nika Kapuna.

Druhé dejstvo začalo zostra, najskôr tesne minul bránku hostí Jirka, potom sa na dostrel dostali aj hráči Olimpije. S pribúdajúcimi minútami hostia čoraz viac otvárali hru, Spartak sa zameral na ešte pozornejšiu defenzívu a čakal na rýchlu kontru.

Jedna z tých sľubnejších prišla v 68. minúte, Grendel však nepretlačil loptu na voľného Jirku. O tri minúty neskôr vytiahol Chudý krásny zákrok po štipľavej strele Štigleca.

V 82. minúte sa o rozruch postarali fanúšikovia hostí pyrotechnickou vsuvkou vo svojom sektore. V 86. minúte mohol definitívne rozhodnúť Bakoš, v sľubnej šanci tesne minul. Nič to však nezmenilo na následných oslavách Spartaka, ktorý sa môže tešiť na piatkový žreb.

01 - Modified: 2024-03-17 18:48:13 - Feat.: - Title: Spartak Trnava vyhral v derby na pôde Slovana Bratislava o dva góly 02 - Modified: 2024-03-02 19:31:34 - Feat.: - Title: Slovan ovládol veľké derby proti Trnave. O triumfe belasých rozhodol Weiss 03 - Modified: 2024-01-16 10:19:03 - Feat.: - Title: Gašparík pre HN: Zvýšiť úroveň našej ligy? Za Európou zaostávame najmä finančne. Pozitívom sú mladé talenty 04 - Modified: 2024-01-11 15:10:27 - Feat.: - Title: Nový útočník Spartaka srší odhodlaním: Trnavskí fanúšikovia sú skvelí. Celý klub je tu nastavený na úspechy 05 - Modified: 2023-12-14 20:17:00 - Feat.: - Title: Fenerbahce Istanbul zdolal Trnavu. Mieri do osemfinále
27. apríl 2024 07:14