TASR/AP

Černák si pripísal na konto gól a asistenciu, Boston bez Haláka prehral

06.12.2019, 07:08
Slovenský obranca otvoril skóre a v tretej tretine asistoval pri góle Alexa Killorna, ktorým "blesky" vyrovnali na 4:4.

Slovenský obranca Erik Černák si v noci na piatok v zámorskej NHL pripísal na konto gól i asistenciu. Hokejisti Tampy Bay Lightning však podľahli Minnesote Wild 4:5.

Černák v 2. minúte otvoril skóre a v tretej tretine asistoval pri góle Alexa Killorna, ktorým "blesky" vyrovnali na 4:4. O zisku dvoch bodov pre Minnesotu rozhodol Nór Mats Zuccarello.

"Začali sme dobre a rýchlo sme išli do vedenia. Minnesota však potom strelila tri góly a v ďalšom priebehu zápasu to už bolo pre nás veľmi ťažké. Podarilo sa nám síce zmazať dvojgólové manko, no potom prišla za stavu 4:4 chyba, ktorú súper potrestal," povedal Černák pre oficiálny web profiligy. Minnesota natiahla víťaznú šnúru na päť stretnutí.

Boston v bránke bez Jaroslava Haláka prehral s Chicagom 3:4 po predĺžení. Blackhawks v tretej tretine prišli o trojgólový náskok, vďaka gólu Jonathana Toewsa však napokon ukončili osemzápasovú víťaznú sériu Bruins.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade vyše 17 minút. Dallas s Andrejom Sekerom zdolal Winnipeg 3:2 po predĺžení, slovenský bek zaznamenal mínusový bod. Montreal v zostave s Tomášom Tatarom prehral s Coloradom 2:3.

výsledky:

Boston - Chicago 3:4 pp, Carolina - San Jose 3:2 pp a sn, Columbus - New York Rangers 2:3, Montreal - Colorado 2:3, New York Islanders - Vegas 3:2 pp, Philadelphia - Arizona 1:3, Tampa Bay - Minnesota 4:5 /za domácich Černák 1+1/, Dallas - Winnipeg 3:2 pp, Calgary - Buffalo 4:3

01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 05 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie
05. máj 2024 00:50