Petra VlhováTASR/AP

Vlhová skončila v paralelnom "obráku" v druhej desiatke, zostala na čele boja o malý glóbus

19.01.2020, 12:19
Išlo o premiéru tejto disciplíny medzi ženami, ráta sa do boja o malý glóbus za paralelné súťaže.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v nedeľňajšom paralelnom obrovskom slalome Svetového pohára osemnáste miesto. V talianskom Sestriere získala trinásť bodov a udržala sa na čele poradia o malý glóbus.

Prekvapujúco zvíťazila Francúzka Clara Direzová pred Rakúšankou Elisou Mörzingerovou, v dueli domácich reprezentantiek o tretiu priečku Marta Bassinová zdolala Federicu Brignoneovú.

Nedeľňajší program sa začal kvalifikáciou, kde Vlhová dosiahla tretí najlepší výsledok. V súčte dvoch jázd zaostala o 36 stotín sekundy za Američankou Mikaelou Shiffrinovou, druhá najrýchlejšia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová s odstupom 0,27 s.

Vlhová sa najprv predstavila v modrej trati, kde si pripísala tretí najlepší čas (22,40), v červenej dráhe bola deviata (22,51). Do hlavnej súťaže sa kvalifikovalo 32 najlepších pretekárok.

V prvom kole vyraďovačky sa Slovenka v červenom drese vedúcej lyžiarky v hodnotení disciplíny stretla so Švajčiarkou Aline Daniothovou. Po úvodnej jazde mala päťstotinové manko a to sa jej nepodarilo zmazať ani po výmene dráh, na súperku nestačila o 0,06 s. Daniothová skončila v nasledujúcom kole a navyše po páde utrpela zranenie.

Od osemfinále sa už išlo len na jednu jazdu a aj v tejto fáze sa zrodilo prekvapenie, keď Direzová vyradila o trinásť stotín Shiffrinovú. Direzová to dotiahla až do veľkého finále a uspela aj v ňom, v modrej trati predstihla Mörzingerovú o 22 stotín.

Išlo o premiéru tejto disciplíny medzi ženami, ráta sa do boja o malý glóbus za paralelné súťaže. Úvodný paralelný slalom vyhrala v decembri v St. Moritzi práve Vlhová pri neúčasti Shiffrinovej, záverečný sa uskutoční 12. marca vo švédskom Are.

01 - Modified: 2024-01-29 11:24:44 - Feat.: - Title: Svetový pohár v Jasnej je skvelou reklamou pre Slovensko 02 - Modified: 2024-01-21 13:40:32 - Feat.: - Title: Keď sa zo sna stane nočná mora. Vlhová mohla atakovať métu troch miliónov eur, Jasná to celé zmenila 03 - Modified: 2024-01-20 15:39:42 - Feat.: - Title: Pre Petru Vlhovú sa po strašidelnom páde sezóna skončila. Vyšetrenie v nemocnici odhalilo poškodené väzy v kolene 04 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 05 - Modified: 2024-01-20 13:30:44 - Feat.: - Title: Švédska lyžiarka Hectorová vyhrala obrovský slalom v Jasnej pred Shiffrinovou
26. apríl 2024 04:47