Halák potiahol Boston za víťazstvom, uspela aj Tampa Bay s Černákom

02.02.2020, 08:58
Slovenský brankár dosiahol svoje trináste víťazstvo v sezóne.

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa 25 zákrokmi podieľal na triumfe hokejistov Bostonu v NHL na ľade Minnesoty Wild 6:1.

Mal 96,2-percentnú úspešnosť zásahov a dosiahol svoje trináste víťazstvo v sezóne. Obranca a kapitán hostí Zdeno Chára odohral 19:51 minúty bez bodového zápisu, Bruins uspeli vo štvrtom z predchádzajúcich piatich zápasov.

Útočník Tomáš Tatar prispel gólom k domácej výhre Montrealu Canadiens nad Floridou Panthers 4:0. Pre dvadsaťdeväťročného krídelníka to bol už 19. presný zásah v sezóne, na konte má aj 28 asistencií.

Montreal vyhral druhý zápas za sebou, Florida prišla o sériu šiestich víťazstiev. Tampa Bay vyhrala v aréne San Jose 3:0, hosťujúci obranca Erik Černák odohral 19:11 min, konto si obohatil o dva plusové body a štyri strely na bránku.

Toronto zdolalo na vlastnom ľade Ottawu 2:1 po predĺžení, obranca Martin Marinčin absolvoval v domácom drese 15:36 min s jedným mínusovým bodom.

Hokejisti Buffala Sabres zvíťazili doma nad Columbusom Blue Jackets 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte Jack Eichel. Buffalo ukončilo trojzápasovú sériu prehier, Columbus prehral prvýkrát po šiestich stretnutiach.

Vancouver vyhral na ľade New Yorku Islanders 4:3 tiež po predĺžení, v 61. minúte rozhodol Quinn Hughes. Canucks natiahli víťaznú sériu na päť duelov.

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 05 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert
27. apríl 2024 00:31