Šláger ligy víťaza nemal. Slovan doma remizoval s Trenčínom

20.09.2015, 16:31

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín remizovali v nedeľňajšom zápase 9. kola Fortuna ligy na ihrisku ŠK Slovan Bratislava 0:0. Zverenci trénera Martina Ševelu si upevnili vedenie v tabuľke, v ktorej majú po deviatich zápasoch 23 bodov. Slovan zostal na štvrtej priečke.

Fortuna liga - 9. kolo

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:0

ŽK: Priskin, Zreľák - Bero, Koolwijk. Rozhodoval: P. Hrčka, 2250 divákov

zostavy a striedania

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný – Gonzalez – Milinkovič, Savičevič, Peltier (81. Kubík) – Zreľák, Priskin (56. Oršula)

AS: Šemrinec – Šulek (72. Holúbek), Kleščík, Rundič, Madu – Opatovský, Koolwijk, Bero – van Kessel (90.+ Lawrence), Wesley, Guba (83. Bala)

Šláger 9. kola Fortuna ligy videli diváci na Pasienkoch, kde osemnásobný slovenský majster Slovan hostil úradujúceho šampióna z Trenčína. Od úvodu sa hral svižný futbal s množstvom šancí. Tú prvú si vypracovali hostia v 3. minúte. Bero uvoľnil na ľavej strane van Kessela, ten krížnou prihrávkou našiel Gubu, ale trenčiansky mladík v dobrej pozícii mieril vedľa Muchovej brány.

Zreľákova akcia v 18. min odštartovala festival nepremenených šancí. Príležitosť Wesleyho zmaril Mucha a potom sa vyznamenal aj jeho kolega v trenčianskom drese Šemrinec, ktorý vychytal Peltiera. V 22. min mali domáci veľmi blízko k úvodnému gólu. Milinkovič najskôr opečiatkoval ľavú žrď strelou z 25 metrov, následne sa k odrazenej lopte dostal Gorosito, ale z päťky prepálil bránu. Trenčín kontroval Wesleym, ktorý hlavičkoval tesne nad.

V sľubnej príležitosti potom zaváhal Peltier a o niekoľko minút na to aj Priskin. Slovan mal tlak, ale nedokázal skórovať. Heslo nedáš-dostaneš mohlo platiť v závere prvého polčasu. Bero si po efektnej akcii v pokutovom území narazil s Wesley, ale jeho strelu v poslednom momente zblokoval Saláta. Rundič následne z priameho kopu mieril len do múru.

Slovan bol aktívnejší aj v úvode druhého polčasu. Najskôr pálil vysoko nad Priskin, potom za Šemrincom po druhý raz v zápase zvonila žrď, keď strieľal Milinkovič. Hostia sa po zmene strán sústredili najmä na defenzívu a vyčkávali na svoju šancu z protiútokov. Jeden z takých zakončil Guba len do rukavíc Muchu.

V závere zápasu mohli rozhodnúť Zreľák s Kubíkom, ale ich šance zlikvidoval hrdina posledných minút Šemrinec. Slovan sa tak po záverečnom hvizde musel uspokojiť len s bodom, Trenčín si po výsledku 0:0 poistil vedenie v tabuľke a v aktuálnej sezóne ešte neprehral.

01 - Modified: 2007-09-21 11:38:00 - Feat.: 0 - Title: Vodiča nezastavili ani varovné výstrely
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
26. apríl 2024 17:08