Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2019, 22:22 Aktualizované dňa 28.04.2019 o 07:01

Streľba v kalifornskej synagóge si vyžiadala jednu obeť

Motív útoku zatiaľ nie je známy.

Streľba v kalifornskej synagóge si vyžiadala jednu obeť
Zdroj: Reuters

Pri sobotnej streľbe v synagóge pri San Diegu na juhu amerického štátu Kalifornia bola podľa informácií miestnych úradov smrteľne zranená jedna žena a tri ďalšie obete sú hospitalizované v stabilnom stave. Informovala o tom agentúra AP.

Šerif v San Diegu William Gore na tlačovej konferencii uviedol, že 19-ročný muž v sobotu vstúpil do synagógy a na veriacich, ktorí slávili posledný deň židovského sviatku Pesach, spustil paľbu. Okrem zabitej ženy postrelil malé dievča a dvoch mužov.

Šéf polície v San Diegu David Nisleit informoval, že strelec, hoci z miesta činu ušiel na aute, sa krátko nato sám polícii nahlásil a následne sa jej aj vzdal.

Podľa Gora motív zatiaľ nie je známy.

Americký prezident Donald Trump vyslovil svoju "najhlbšiu sústrasť rodinám postihnutých" streľbou v synagóge pri San Diegu. Uviedol, že streľba "vyzerala ako zločin z nenávisti" a dodal, že je tomu ťažko uveriť.

K najnovšej streľbe došlo presne šesť mesiacov po tom, ako ozbrojený muž usmrtil 11 ľudí v synagóge v pennsylvánskom meste Pittsburg. Išlo vtedy o najkrvavejší útok na židovskú obec v dejinách Spojených štátov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.