StoryEditor

Čech zažil strmý pád. Ako sa z topmanažéra Microsoftu stal pacient na psychiatrii navliekajúci koráliky

02.12.2017, 23:00
Tešil som sa na smrť, hovorí Jan Mühlfeit, ktorý počas šéfovaniu v Microsofte padol do ťažkej depresie.

Dvadsaťjeden rokov pracoval na závratnej kariére, bol najvyššie postaveným českým manažérom vo svetovom biznise, posledných sedem rokov strávil vo funkcii prezidenta európskeho Microsoftu. Chcel byť ešte úspešnejší, aby bol šťastnejší. Musel prísť až strmý pád na dno ťažkej depresie, aby JAN MÜHLFEIT (55) pochopil, že sa niekde stala chyba. Z manažéra globálneho významu sa stal pacientom psychiatrickej liečebne navliekajúcim koráliky.

Téma

Kedy ste zistili, že s vami niečo nie je v poriadku?
Telo už nejaký čas vysielalo signály. Mal som občas bolesti chrbta i brucha. Ale nedbal som na to. Bol som športovec a cítil som sa fyzicky fit. Až dnes viem, že to ešte neznamená byť zdravý. Odišiel som vo svojej vtedajšej funkcii prezidenta európskeho Microsoftu na Harvard, strávil tam týždeň a po príjazde domov sa kŕče v bruchu a bolesti chrbta tak prudko zhoršili, že som si šiel na týždeň ľahnúť do nemocnice.

Čomu ste svoje ťažkosti pričítali?
Myslel som si, že mám nejakú v...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = tema, menuAlias = tema, menuRouteLevel0 = tema, homepage = false
25. apríl 2024 12:49