Hossove body nepomohli. Chicago prehralo s Tampou vo finále NHL

09.06.2015, 07:39

Ani dve asistencie Mariána Hossu nestačili hokejistom Chicaga na víťazstvo v treťom zápase finále play off zámorskej NHL. Blackhawks podľahli na domácom ľade Tampe Bay tesne 2:3 a v sérii prehrávajú 1:2. Finálová bitka o Stanleyho pohár pokračuje v noci na štvrtok štvrtým duelom, ktorý sa hrá opäť v chicagskom United Center.

Slovenský útočník sa podieľal v noci na utorok na oboch góloch svojho tímu. V 15. minúte počas presilovky prihral Bradovi Richardsovi a ten strelou od modrej čiary vyrovnal na 1:1. V 45. minúte potom Hossa nabil Brandonovi Saadovi na vedúci gól Chicaga na 2:1.

"Jastrabi" však náskok neudržali, už o 13 sekúnd neskôr vyrovnal český krídelník Ondřej Palát a v čase 56:49 strelil víťazný gól center tretieho útoku Tampy Cedric Paquette. Hossu vyhlásili po zápase za druhú hviezdu stretnutia.

3. zápas finálovej série o Stanleyho pohár

CHICAGO BLACKHAWKS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 15. Richards (HOSSA, Shaw), 45. Saad (HOSSA, Keith) - 6. Callahan (Hedman, Brown), 45. Palát (Kučerov, Johnson), 57. Paquette (Hedman, Callahan). Rozhodcovia: Pollock, McCauley - Amell, Murphy, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 38:32, 22.336 divákov.

/stav série 1:2/

Chicago: Crawford - Hjalmarsson, Keith, Van Riemsdyk, Oduya, Seabrook, Cumiskey - HOSSA, Toews, Saad - Kane, Richards, Bickell – Teräväinen, Vermette, Sharp - Shaw, Krüger, Desjardins

Tampa: Bishop - Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle - Stamkos, Filppula, Killorn - Kučerov, Johnson, Palát - Callahan, Paquette, Brown - Nesterov, Morrow, Boyle

Slovák v zápase:

MARIÁN HOSSA - minutáž 23:56, 0 gólov, 2 asistencie, +/- 0, 2 strely, 0 tr. minút

01 - Modified: 2007-06-20 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Európsku úniu postupne dobiehame
01 - Modified: 2024-01-03 12:54:23 - Feat.: - Title: Šialenstvo okolo pohárov Stanley: Milujú ich celebrity, ľudia po svete ich skupujú vo veľkom. Čo stojí za ich popularitou? 02 - Modified: 2023-09-14 09:43:35 - Feat.: - Title: Tatar má konečne nový klub. Mohol by to byť preňho naozaj výborný angažmán, verí Slovákovi expert 03 - Modified: 2023-06-04 05:52:00 - Feat.: - Title: Vegas sa vo finále Stanley Cupu ujali vedenia, o víťazstve rozhodli v tretej tretine 04 - Modified: 2023-05-25 05:38:00 - Feat.: - Title: Florida postúpila do finále Stanley Cupu. Prvýkrát od roku 1996 05 - Modified: 2023-05-15 05:30:30 - Feat.: - Title: Vegas zdolalo Edmonton 5:2 a postúpilo do finále konferencie NHL
27. apríl 2024 01:28