Pánik zahviezdil víťazným gólom a Chicago neprehralo už rekordných 12 zápasov

20.01.2016, 07:10

Hokejisti Chicaga pokračujú v spanilej víťaznej jazde. V zápase zámorskej NHL v noci na stredu zdolali Nashville na jeho ľade 4:1 a dvanástym triumfom v rade prekonali klubový rekord v počte úspešných zápasov za sebou. Víťazným gólom sa na tom podieľal slovenský krídelník Richard Pánik, ktorý skóroval v druhom stretnutí v rade, hoci strávil na ľade len niečo vyše osem minút. Jeho krajan Marián Hossa nebodoval.

Obhajcu Stanleyho pohára poslal do vedenia tesne pred koncom prvej tretiny Arťom Anisimov. Tri minúty po zmene strán získal puk v strednom pásme Dennis Rasmussen, po prechode modrou ho posunul napravo Pánikovi a jeho strela zápästím spoza obrancu zapadla do siete. Triumf "jastrabov" potvrdili ešte Andrew Desjardins a Patrick Kane, ktorý tridsiatym sezónnym gólom vyrovnal v tejto štatistike svoje kariérne maximum.

Z víťazstva sa tešil aj Boston, ktorý na ľade Montrealu triumfoval rovnako 4:1. Slovenský obranca Zdeno Chára bol opäť s časom 23:24 min. najvyťaženejším hráčom "medveďov", bodové štatistiky si však nerozšíril. Nepodarilo sa to ani Andrejovi Sekerovi, ktorého Edmonton nezvládol prestrelku na ľade Tampy Bay a prehral 4:6.

V záverečnom dueli programu zvíťazilo Los Angeles nad Dallasom doma 3:2 a v tabuľke Východnej konferencie sa naň z tretej priečky dotiahlo na rozdiel dvoch bodov. Víťazný gól strelil v 47. minúte Milan Lucic. Slovenský krídelník Marián Gáborík zo štvrtej formácie strávil na ľade len niečo vyše 10 minút a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod.

výsledky:

Columbus - Washington 3:6, New Jersey - Calgary 4:2, New York Rangers - Vancouver 3:2 pp, Philadelphia - Toronto 2:3, Montreal - Boston 1:4, Tampa Bay - Edmonton 6:4, Nashville - Chicago 1:4 (PÁNIK 1+0), Los Angeles - Dallas 3:2

01 - Modified: 2008-01-13 21:55:23 - Feat.: 0 - Title: Špeciál pre turistov? Kaliňák to tak chce
01 - Modified: 2024-01-23 13:06:31 - Feat.: - Title: FOTO Nová bizarná atrakcia v Chicagu. Ľudia sa idú zblázniť za potkaňou dierou v chodníku, navštevujú ju davy 02 - Modified: 2024-01-23 06:56:49 - Feat.: - Title: Muž podozrivý zo zabitia ôsmich ľudí na predmestí Chicaga sa zastrelil 03 - Modified: 2023-12-23 07:55:44 - Feat.: - Title: Slafkovský strelil víťazný gól, Montreal zdolal Chicago 04 - Modified: 2023-10-09 10:42:52 - Feat.: - Title: Požiar zničil tisíce budov a zabil stovky ľudí. Ako krava zapálila takmer celé Chicago a spravila z neho hospodársku metropolu 05 - Modified: 2023-10-09 09:21:20 - Feat.: - Title: Scéna ako z apokalyptického filmu. Z oblohy padalo tisíc mŕtvych vtákov, dôvod ťa prekvapí
27. apríl 2024 11:43