StoryEditor

Nová Toyota Avensis stavila na priestrannosť

18.12.2011, 23:00

Nice – Novinku, ktorá sa radí do náročného segmentu trhu skupiny D, teda do spoločnosti bestsellerov ako Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Hynudai i40, Opel Insignia alebo Peugeot 508, predstavili Japonci odborným motoristickým novinárom priamo vo svojom vývojovom dizajnérskom centre na juhu Francúzska. Toyota Avensis prichádza na cesty už v týchto dňoch a k dispozícii bude v oboch vyhotoveniach, ako sedan a ako predávanejšie kombi. Stupne vybavenia sú štyri – Terra, Luna, Sol a Premium, najlacnejší model s motorom 1,6 l s výkonom 97 kW stojí 19 900 eur.
Konzervatívny elegán
Avensis sedan a Avensis kombi sú o 15 mm dlhšie než ich predchodcovia. Je to prvý model vytvorený v duchu novej dizajnovej koncepcie Toyoty. Dizajn prednej časti s lichobežníkovým otvorom mriežky chladiča dáva vozidlu charakteristický vzhľad. Spodný nárazník, umiestnený pod širšou a mohutnejšou vrchnou mriežkou, je expresívne tvarovaný – má výraznú, vyčnievajúcu strednú časť s veľkým otvorom na nasávanie vzduchu. Nová Toyota Avensis zlepšila kvalitu kabíny, ktorá je známa pohodlím, priestrannosťou a praktickosťou, okrem iného zmodernizovaným čalúnením a použitím nových farieb.
Najlepší navigačný systém na trhu
Nový model Toyota Avensis poskytuje unikátnu škálu multimediálneho vybavenia zahŕňa dotykovú obrazovku Toyota Touch a navigačné systémy Toyota Touch & Go a Toyota Touch & Go Plus. Ostatný menovaný je štandardnou súčasťou modelov so stupňom výbavy Premium a debutuje v novej Toyote Avensis, dopĺňa multimediálny systém s dotykovou obrazovkou vo vozidlách Toyota o množstvo nových a pokrokových technologických funkcií. Okrem iného obsahuje hlasové zadávanie adresy do navigačného systému, jednorazové zadanie adresy, vyhľadávanie a prehrávanie hudby a vyhľadávanie kontaktov v telefónnom zozname s možnosťou volania. Spomedzi ďalších funkcií systému je tu možnosť posielania a prijímania e-mailov, funkcia čítania textových správ pomocou prevodu textu na hlas, kalendár a tiež pokročilé hudobné funkcie. Zmodernizovaná satelitná navigácia zahŕňa 3D modely miest a orientačných bodov. Databáza Traffic Patterns na monitorovanie aktuálneho diania v premávke monitoruje priemernú rýchlosť na cestách v závislosti od času, dňa a mesiaca, aby boli vytvorené optimálne podmienky na jazdu.
Vladimír Dimov

menuLevel = 1, menuRoute = auto, menuAlias = auto, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
04. jún 2023 05:22