Informovala o tom agentúra Reuters. Dron vyzerá ako malá dvojmiestna bezpilotná helikoptéra s 18 vrtuľami. Zariadenie by malo v budúcnosti lietať podľa navigácie GPS až po dobu 30 minút. Pre prípad poruchy disponuje náhradnými batériami, rotormi a padákmi.
Bezpilotné lietadlo vyvinula nemecká spoločnosť Volocopter. Tej však na trhu konkuruje ďalších viac ako desať dobre financovaných európskych a amerických firiem, ktoré sa snažia prísť s vlastným inovatívnym dopravným prostriedkom, ktorý by fungoval ako akýsi hybrid elektromobilu a malého lietadla.
Medzi týmito spoločnosťami je napríklad letecký gigant Airbus, ktorý chce do roku 2020 predstaviť lietadlový samoobslužný taxík, alebo spoločnosť Kitty Hawk a Uber. Pri pondelňajších testoch zariadenie letelo asi päť minút 200 metrov nad zemou.
Spojené arabské emiráty sa chcú na konfliktom skúšanom Blízkom východe prejaviť ako technologická veľmoc, ktorá sa nebojí budúcnosti.
V roku 2021 plánujú Spojené arabské emiráty ako prvá arabská zem vyslať sondu na Mars. V Dubaji od roku 2009 funguje aj napríklad bezpilotné metro.