Nákup nového auta je vždy veľkým krokom a je potrebné si zhodnotiť všetky faktory. Vhodnou alternatívou však môže byť pre mnohých "zapožičanie" v podobe operatívneho lízingu. Najmä teda pre firmy či živnostníkov je takýto spôsob zaobstarania vozidla v mnohých smeroch výhodný.
„Čo je v garáži, to sa počíta.“ „Keď už sme to splatili, tak už to nič nestojí.“ „A malej firme sa operatívny lízing aj tak neoplatí.“ Aj vy takto uvažujete vo firme? Mýlite sa a môžete tak kvôli neovereným predsudkom prísť zbytočne o tisíce eur. Pozrite si teda 10 najčastejších mýtov pri firemnom fleete a chýb, ktoré vás stoja financie podľa odborníčky z brandže.
Pozrite si i najbezpečnejšie autá za uplynulý rok 2019
Kúpa vás vyjde lacnejšie
Jeden z hlavných predsudkov firiem, ktoré váhajú, či prejsť na operatívny lízing je, že auto na operatívny lízing je drahé a naopak do majetku vyjde lacnejšie. Dôvod? Je vaše na rozdiel od operatívneho lízingu, kedy auto nevlastníte, a hlavne, raz sa zaň zaplatí a hotovo.
Lenže obstaraním vozidla sa náklady na neho nekončia, všímať si treba celkové prevádzkové náklady (TCO – Total Costs of Ownership) či celkové náklady na mobilitu (TCM – Total Costs of Mobility). Tie zahŕňajú aj náklady na palivo, pneumatiky, pravidelný servis a údržbu, náhradné vozidlá, registračné poplatky, cestnú daň, diaľničnú známku, poistenie, asistenčné služby, teda všetky prevádzkové aj administratívne náklady. To sú skutočné náklady.
Možno sa na prvý pohľad zdá, že za štvorročný prenájom vozidla, čo je najčastejšia do...
Zostáva vám 85% na dočítanie.