StoryEditor

Britská anketa vyberá najlepšie autá roka. S týmito sú majitelia najspokojnejší

22.08.2021, 00:00
Minulý rok sa stal najlepším automobilom v ankete Driver Power model Kia Sorento. Tohtoročných 10 najlepšie hodnotených vozidiel môžete nájsť v našom videu nižšie.

Známy magazín AutoExpress z Británie každoročne mapuje skúsenosti a celkovú spokojnosť samotných majiteľov áut najrôznejších značiek, segmentov a zameraní, aby ich následne vyhodnotil a zostavil očakávaný rebríček Driver Power 2021 najlepších automobilov roka. 

Niekoľko desiatok tisíc motoristov teda v rozsiahlej ankete podrobne hodnotí predávané modely vozidiel, čím poskytuje celkom slušný obraz o tom, čo od týchto áut možno čakať a aké je súžitie s nimi.

Samozrejme, ide o pomerne subjektívne pocity vlastníkov, no vo výsledku môžu prípadným záujemcov naozaj pomôcť s výberom. A to aj napriek tomu, že anketa bola pochopiteľne realizovaná na britskom trhu. Drvivá väčšina hodnotených modelov sa predáva i u nás.

Finálny rebríček sa tak skladá až zo 75 modelov áut, kedy majitelia na základe dojmov, samotného vlastníctva a dlhodobého využívania vozidla bodovali v deviatich kategóriách. Prihliadalo sa na pohon, exteriér, interiér a komfort, jazdné schopnosti, praktickosť, bezpečnosť, spotreba, kvalita/spoľahlivosť a taktiež infotainment.

V prehľadnom videu vyššie si môžete prezrieť absolútne poradie desiatky v zásade najlepších áut tohto roka podľa spokojnosti a skúseností ich majiteľov. Našli ste zozname aj svoj model alebo vám o vyhliadnutom kúsku upresnil výsledok ankety názor?

Nižšie ešte prikladáme rozdelenie v jednotlivých kategóriách delených podľa triedy. Urobiť si tak môžete obraz aj o top elektromobile, rodinnom aute, dnes veľmi populárnych SUV alebo i športovo zameranom vozidle.

Výsledok ankety Driver Power 2021 v kategóriách:

 • Najlepšie mestské auto
  - Kia Picanto
 • Najlepšie malé auto
  - Kia Rio
 • Najlepšie prémiové malé auto
  - MINI Hatch
 • Najlepšie kompaktné rodinné auto
  - Kia Ceed
 • Najlepšie prémiové kompaktné rodinné auto
  - Mercedes-Benz A
 • Najlepšie kompaktné luxusné auto
  - Tesla Model 3
 • Najlepšie luxusné auto
  - Mercedes-Benz E
 • Najlepšie malé SUV
  - Hyundai Kona
 • Najlepšie stredné SUV
  - Mazda CX-5
 • Najlepšie prémiové malé SUV
  - Volvo XC40
 • Najlepšie prémiové stredné SUV
  - Lexus NX
 • Najlepšie športové auto
  - BMW radu 2
 • Najlepší elektromobil
  - Hyundai Kona Electric

01 - Modified: 2022-08-05 22:01:00 - Feat.: - Title: Plánujete kúpiť ojazdený elektromobil? Toto sú najdôležitejšie veci, ktoré berte do úvahy 02 - Modified: 2022-08-05 12:57:49 - Feat.: - Title: Dosiahnu revolúciu v autopriemysle? Nemecká firma skúša šťastie s doteraz nevhodným riešením 03 - Modified: 2022-08-05 10:10:56 - Feat.: - Title: Drsné SUV chce v Európe zamiešať karty. Obľúbená kórejská novinka má však háčik 04 - Modified: 2022-08-04 12:26:49 - Feat.: - Title: Nemecko chce „zlacniť“ elektromobily. Dosiahnuť to má daňami na spaľovacie autá​ 05 - Modified: 2022-08-04 09:40:15 - Feat.: - Title: Návrat ku koreňom. Britská značka púta pozornosť na svoj chystaný roadster
menuLevel = 2, menuRoute = auto/servis, menuAlias = servis, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
06. august 2022 09:44