Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
15.08.2018, 00:00

Slovenské moria. Toto sú čarovné miesta na kúpanie u nás

K horúcim letným dňom neodmysliteľne patrí osvieženie pri vode.

Slovenské moria. Toto sú čarovné miesta na kúpanie u nás
Zdroj: Dreamstime

Hoci v posledných rokoch ako huby po daždi vyrástli desiatky akvaparkov, mnoho ľudí uprednostňuje prírodné vodné plochy. Spomedzi najzaujímavejších slovenských vôd vyberáme niekoľko naozaj čarovných miest na kúpanie.

​Dá sa povedať, že prototyp Slováka, dovolenkujúceho na chorvátskom pobreží Jadranu, sa postupne stáva minulosťou. Čísla to potvrdzujú. Väčšina našincov, a z roka na rok ich je viac, objavuje čaro vlastnej krajiny a za cieľ dovolenky si volí Slovensko. Kým pred šiestimi rokmi sa pre takýto pobyt rozhodlo 2,2 milióna Slovákov, v roku 2016 to boli už takmer tri milióny a vlani dokonca 3,25 milióna.

More síce nemáme, zato priehrad, jazier, termálnych prameňov, zatopených bývalých lomov, štrkovísk či iných vodných plôch sú na Slovensku stovky. Na niekoľko z nich sme zaostrili pozornosť a hoci sa v niektorých dá kúpať iba na vlastnú zodpovednosť, zážitok z prostredia a výnimočnosti týchto lokalít určite stojí za to.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.