Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
16.11.2018, 15:27

Sú plné vitamínu C. Kedy by sa mali zbierať šípky?

Nastal jej čas. Ruža šípová, alebo, ako ju poznáme – šípka, sa zbiera práve na jeseň. Od septembra až do novembra. Má či nemá prejsť mrazom?

Sú plné vitamínu C. Kedy by sa mali zbierať šípky?
Zdroj: Dreamstime

Niekto totiž zbiera šípky hneď na začiatku jesene, avšak iné názory hovoria o tom, že zbierať by sa mali až po prvých mrazoch. V skutočnosti sú plody šípky plné vitamínu C a práve po mrazoch by malo byť údajne v týchto plodoch tohto vitamínu ešte viac. Jedno je však isté, čím silnejší a čím častejší mráz, tým sú šípky menej hodnotné. A dokonca sú po ňom mäkké a mazľavé, zatiaľ čo za normálnych okolností sú zrelé šípky suché a pevné, a práveže tie mäkšie už nie sú vhodné na sušenie. Ich farba je oranžová až tmavočervená.

Zdroj: CSRRRR

​Kým my jej hovoríme šípka, odborníci ju nazývajú ruža šípová, alebo, ešte odbornejšie, Rosa canina, a zaraďujú ju do čeľade ružovitých (Rosaceae), ktorej je hlavnou predstaviteľkou. Rastie ako ker, ktorý môže dosiahnuť výšku až troch metrov, rozkonáruje sa tesne nad zemou a jeho vetvy sú pokryté drevitými ostňami. Kvitne od mája do júla ružovými, zriedkavo bielymi kvetmi – päťpočetnými, s piatimi kališnými lístkami a piatimi voľnými korunnými lupienkami. Vonkajšie kališné lístky sa po odkvitnutí ohýbajú naspäť a pred dozretím šípky odpadnú. Šípka ako plod vzniká z každého opeleného kvetu a obvykle má dĺžku 2 až 3 centimetre. Šípka je vyslovene slnkomilný druh, ktorý je veľmi odolný a nenáročný aj na typ pôdy, aj na orientáciu, rastie takmer všade, pri krajoch lesov, pri plotoch, popri cestách, na pastvinách, svahoch či stráňach.

Červené lesklé plody – šípky – sú naozaj skutočným kokteilom zdraviu prospešných látok. V tejto súvislosti sa spomína jeden príbeh z obdobia druhej svetovej vojny, keď námorná blokáda mala za následok, že sa do Británie prestalo dovážať ovocie, a tak Ronald Melville, botanik z Kráľovských botanických záhrad v Kew, zistil, že plody ruže šípovej obsahujú viac tohto životne dôležitého vitamínu než akýkoľvek iný dostupný prírodný druh, takže pracoval na výrobe šípkového sirupu, ktorý by dodal vitamín C a zabránil epidémii skorbutu (choroba spôsobená nedostatkom vitamínu C v potrave – pozn. red.). V roku 1941 odštartoval celonárodný zber divorastúcich šípok, počas ktorého sa podarilo nazbierať viac než tisíc ton v priebehu štyroch rokov.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.