Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
25.12.2019, 00:00

Po stopách Perinbaby. Navštívte miesta, kde sa nakrúcal tradičný film

  • Máte radi filmovú turistiku?
  • Navštívme spolu miesta, ktoré sa spájajú s čarovnou rozprávkovou Perinbabou.
Po stopách Perinbaby. Navštívte miesta, kde sa nakrúcal tradičný film
Zdroj: Bontonfilm

Príbeh Jakuba, ktorý sa nebojí ničoho, ani Zubatej, a vyberie sa z bezpečia duchien sympatickej babky Perinbaby na Zem, aby zažil všetko, čo k životu človeka patrí – najmä lásku, pravdupovediac – poznajú diváci už tridsaťpäť rokov. Alebo, ešte lepšie, už tridsaťpäť Vianoc. Ako deti sme sa Perinbaby aj báli, pretože Juraj Jakubisko sa vždy rád hral aj so symbolmi smrti a temnoty.

​Škaredé strieda krásne, Zubatá má dve tváre a vystreľovaciu kosu, na snehu sa červená krv, všade lieta perie a Alžbetka nepasie obyčajné husi ani ovce, ale rovno pávy. Ako väčších nás atmosféra príbehu dostala, určite aj vďaka hudbe Petra Hapku a krásnym kostýmom. Petronela Kolevská-Vančíková si pre Čarovné Slovensko zaspomínala na úlohu Alžbetky a ak vás baví hľadať po Slovensku filmové miesta, pozrite sa spolu s nami tam, kde sa nakrúcala Perinbaba a tiež jej pokračovanie, Perinbaba 2, ktorá príde do kín už túto zimu. Dvojka sa nakrúcala na Spiši a z deja prezradíme len to, že si v ňom vďaka digitálnym trikom opäť zahrá Giulietta Massina a že Jakubov syn Lukáš, nositeľ príbehu, má presne takú istú povahu ako jeho otec. Doma sedieť nebude.

Po stopách Perinbaby
Na nakrúcanie dvojky využili filmári jeden z najkrajších výhľadov Slovenského raja Tomášovský výhľad, o ktorom sme už písali aj v Čarovnom Slovensku. Dostanete sa k nemu cestou cez les, začať treba v Spišských Tomášovciach. Tí najodvážnejší sa neboja sadnúť si aj na okraj a pozrieť sa do rokliny pod sebou.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 88% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.