100

Články s tagom: Igor Matovič

Igor Matovič

Igor Matovič
Predseda hnutia Obyčajní ľudia a pratelia

Vek: rokov

Narodenie: 11.5.1973 (Trnava)

Vzdelanie: vysokoškolské, Fakultu managementu Univerzity Komenského v Bratislave

Sociálne siete a kontakty

logo facebooku

logo instagramu

logo twitteru

logo webu

O Igorovi Matovičovi

Igor Matovič absolvoval Fakultu managementu na Univerzite Komenského v Bratislave, odbor Finančný manažment. Od roku 1997 má živnosť pod názvom Mgr. Igor Matovič – regionPRESS, ktorú musel v roku 2019 pozastaviť kvôli nezlúčiteľnosti s jeho poslaneckým mandátom.

V roku 2002 založil vydavateľstvo regionPRESS, s.r.o., ktoré vydáva regionálne týždenníky na Slovensku. V roku 2007 ho prepísal na svoju manželku Pavlínu. Do parlamentu bol zvolený v roku 2010, kedy sa na kandidátke strany SaS prekrúžkoval zo 150. miesta.

Po predčasných voľbách v roku 2012 sa OĽANO dostalo do parlamentu už ako samostatný subjekt. V parlamentných voľbách v roku 2020 jeho hnutie zvíťazilo a Igor Matovič sa stal premiérom.

Vo funkcii však vydržal len rok, na premiérskom poste ho vystriedal Eduard Heger. Dôvodom Matovičovho konca boli výhrady koaličných strán SaS a Za ľudí. Sulíkovci vyčítali Matovičovi, že nie je spôsobilý viesť vládu.

Igor Matovič a jeho rodina

Igor Matovič je ženatý. So svojou manželkou Pavlínou Matovičovou majú dve dcéry - Kláru a Rebeku.

Zobraziť viac
menuLevel = 2, menuRoute = slovensko/igor-matovic, menuAlias = igor-matovic, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. november 2023 21:10