Sparta vyrovnala v Teplicích až v nastavení

18.09.2006, 20:21
iHNediHNedčtkčtk

Tepličtí fotbalisté v pondělí ztratili v nastaveném čase výhru nad Spartou. Domácí vedli v 7. kole první ligy po brance Martina Kleina z 28. minuty, ale hosté se nakonec radovali z bodu po vyrovnání Libora Doška.

Tepličtí hráči navázali na nevydařené koncovky z minulých zápasů a nad budoucností trenéra Vlastislava Marečka dál visí otazníky.

Stínem utkání bylo zranění domácího Krmaše, který už ve čtvrté minutě putoval po srážce s Doškem do nemocnice. A tam po vyšetření musel hned na operační sál se zlomeným zápěstím na obou rukou.

Sparta nastoupila s posilami Horváthem i Rezkem v základní sestavě a oba byli na hřišti vidět. Rezek se dokonce už na konci první minuty mohl dočkat šťastného gólu poté, co jej brankář Poštulka trefil míčem a pak svorně pozorovali, jak balon dopadl nedaleko levé teplické tyče.

Sparťanská šance předznamenala její další hru: její akce byly nebezpečnější a především na rozdíl od domácích nepostrádaly přesnost a výbušnost.

Horváth se představil několika slibnými dlouhými pasy za obranu, ale ta si na rozdíl od zbytku mužstva počínala velmi dobře a držela Bílkův tým dostatečně daleko od Poštulky.

Ve 24. minutě nicméně přišel první sporný okamžik: Rezek se pokoušel u brankové čáry obhodit Kleina, který za tělem míč srazil rukou, ale sudí Královec hru nepřerušil.

O tři minuty později nechal pokračovat rozhodčí po domácí levé straně útočnou akci po ostrém střetu Džeka s Pospěchem. Akce sice skončila pouze rohem, ale při něm domácí tým zachoval dostatek klidu a potvrdil pověst, že dává góly ze standardních situací. Kleinova hlavička po rohu totiž skončila v Blažkově síti.

Sparta odpověděla závarem před Poštulkou, který ale skončil Horváthovou střelou nad, a po další akci a rohu Doškova hlavička branku neohrozila.

V závěru poločasu už hosté nenašli zbraň, aby Teplice výrazněji sevřeli. Na rozhodčího Královce se pak zlobili také domácí fanoušci, kteří se dožadovali trestného kopu za Blažkův zásah rukou na hranici šestnáctky.

Trenér Bílek překvapivě poslal po pauze do hry Šimáka místo Sylvestreho. Jeho mužstvu se sice dařilo přehrávat Teplice ve středu pole, ale akcím chyběl nápad při zakončení, do trestného území se dostávali sparťané jen sporadicky.

Domácí se snažili využít rozevřené obrany akcemi vesměs přes běhavého Verbíře po pravé straně, nebo standardními situacemi.

Po hodině hry se nejprve vřítil přes tři hráče před branku Sparty Rilke, ale jeho následný pokus Blažek dokázal zneškodnit.

Následovala rychlá akce, po níž Poštulka prohrál souboj s Doškem a míč se dostal patnáct metrů od opuštěné branky k Rezkovi. Ten se pokoušel překopnout dobíhající domácí stopery, jenže místo toho málem zlomil břevno...

Hra získala velký náboj, akce se přelévaly a domácí měli už podruhé smůlu, protože jejich nejlepší hráč Verbíř skončil na nosítkách podobně jako Krmaš a musel být střídán.

Sparta se snažila rychlými akcemi přes střed hřiště zlomit teplický odpor, její tlak v závěru sílil, ale byl stále neúčinný. Domácí chytře vyčkávali, často se snažili takticky šetřit čas častým ošetřováním.

Hosté v závěru měli šanci k vyrovnání, ale Matušovičovu ránu z deseti metrů odrazil obranný teplický val. Série vysokých míčů do domácí šestnáctky ale nakonec měla pro hosty gólový efekt: v nastaveném čase se po trestném kopu míč otřel o hlavu útočníka Doška a ten zachránil svému týmu alespoň bod.

FK Teplice - Sparta Praha 1:1 (1:0). Branky: 28. Klein - 90+1. Došek. Rozhodčí: Královec - Chytil, Pelikán. ŽK: Kaufman, Sabou, Poštulka - Rezek, Řepka, Matušovič. Diváci: 7060.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
19. apríl 2024 06:13