Fotbalisté Chelsea obhájili titul v anglické lize

29.04.2006, 18:40
iHNediHNedčtkčtk

Fotbalový brankář Petr Čech s Chelsea obhájil triumf v anglické lize. Londýnský velkoklub si zajistil titul v předstihu díky sobotnímu vítězství 3:0 nad druhým Manchesterem United, ke kterému přispěl bezchybným výkonem i českým gólman.

Před zbylými dvěma zápasy mají svěřenci Josého Mourinha náskok dvanácti bodů na mužstvo z Old Trafford, které bude v závěru soutěže hájit před Liverpoolem druhé místo zaručující přímý postup do Ligy mistrů.

Po týden staré prohře s Liverpoolem v semifinále Anglického poháru nenechali hráči Chelsea nikoho na pochybách o tom, že třetí ligový titul chtějí slavit už teď. I když jim stačila remíza, svému soupeři suverénně oplatili podzimní prohru 0:1 a před zraky ruského majitele Romana Abramoviče pak převzali nablýskaný pohár.

Stamford Bridge rozjásal už v páté minutě francouzský obránce William Gallas, jenž skóroval osamocen před brankou hlavou. Hosté se ještě v prvním poločase snažili o odpor a Čecha dvakrát nebezpečně ohrozil Wayne Rooney. Český gólman však odolal a nakonec poosmnácté v sezoně udržel v lize čisté konto.

Vedení Chelsea v 61. minutě pojistil Joe Cole a brzy poté dokonal triumf domácích Ricardo Carvalho. Nevydařený zápas Manchesteru vyvrcholil zraněním Rooneyho, jenž se v 78. minutě po tvrdém zákroku Paula Ferreiry chytil za nohu a hřiště opustil na nosítkách.

Chelsea - Manchester United 3:0 (5. Gallas, 61. Cole, 73. Ricardo Carvalho.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
26. apríl 2024 21:10