Češi podlehli Švédům 1:2

17.08.2005, 22:16
iHNediHNedčtkčtk
Svěřenci trenéra Karla Brücknera tak utrpěli první porážku po sérii osmi vítězných zápasů.

Fotbalové reprezentaci se vstup do podzimu pravdy, v němž ji čeká vyvrcholení kvalifikace mistrovství světa, nevydařil. V přípravném zápase ve Švédsku dnes podlehla 1:2, přičemž všechny tři branky padly mezi 19. a 26. minutou. Jediný gól českého mužstva vstřelil Jan Koller z penalty. Národní tým prohrál páté utkání ze čtyřiceti, v nichž mužstvo vedl Karel Brückner.

Předváděná hra od úvodní hvizdu naznačovala, že jde o přípravný zápas. Už v první minutě domácí Wilhelmsson na levé straně názorně ukázal, odkud bude hrozit české brance největší nebezpečí. Jeho centr sice ještě adresáta nenašel, ale v mnohém předznamenal dění v prvním poločase.
Do brankových šancí se ale jako první dostali hosté a dvakrát u toho byl nezvykle na levé straně hrající Ujfaluši. Nejprve vypálil z osmnácti metrů, ale brankář byl na místě, a po následném rohu poslal hlavou míč nad branku.
V jedenácté minutě Češi znovu neuhlídali na své pravé straně Wilhelmssona, který z ostrého úhlu pálil jen do boční sítě. Vzápětí měl obrovskou možnost otevřít gólový účet Baroš, který po uklouznutí Mellberga šel sám na Isakssona, jenže po dlouhé kličce už odkrytou branku trefit nedokázal.

Hra se přelévala bez většího zájmu chladného publika z jedné strany hřiště na druhou. První branka nakonec padla po trestném kopu v 19. minutě: Heinz prohrál souboj s Hanssonem, Čech sice dokázal míč vyrazit, ale Larsson ukázal, v čem je jeho největší síla. Pohotovým zásahem oslavil návrat do reprezentace.
Domácí se z gólu dlouho neradovali, protože už po třech minutách vybídl Baroš k úniku Šmicra, který po faulu Edmana skončil na trávníku. Nařízenou penaltu dokázal Koller jistě proměnit ve 40. gól v národním týmu.
Česká improvizace v obraně se příliš nedařila. Stoperská dvojice bez větší podpory záložníků propadala ve spolupráci a Švédové toho dokázali využít. Byl u toho tradičně Wilhelmsson, který prodloužil středem šestnáctky míč k Rosenbergovi a nejlepší střelec loňského ročníku švédské ligy nezaváhal.

Ještě před poločasem mohli Češi vyrovnat, ale ze všeho nejvíce se těšili na změny v sestavě, které byly nutností. Druhý poločas se do středu obrany přesunuli Ujfaluši s Bolfem a na souhře defenzivy to bylo poznat.
Jenže také soupeř se po otevřené hře před pauzou více zatáhl, přesto si Brücknerův celek vypracovával řadu slibných možností a Švédy naprosto přestřílel. Jenže Koller, Baroš i Heinz si dnes střelecké kopačky neobuli. Nejaktivněji působil střídající Polák, který se pokoušel alespoň o střelbu.
Českému mužstvu patřila většina druhého poločasu, ovšem bez výrazného efektu. Trenér Brückner dělal pro vyrovnání, co mohl, na trávník posílal jednoho ofenzivního hráče za druhým.
Největší šance přišly v nastaveném čase, když už domácí byli přesvědčeni, že mají výhru v kapse. Junovu střelu zázračně vytáhl Isaksson, vzápětí Barošovu hlavičku z prázdné branky vyrazil Hansson a Junův střelecký pokus vyrazil znovu švédský gólman

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
03. máj 2024 01:41