HÁDZANÁ: Slovenky v kvalifikácii MS zdolali Azerbajdžan

30.11.2002, 23:00

PÚCHOV 1. decembra (SITA) - Slovenské hádzanárky nenašli premožiteľa ani vo svojom štvrtom vystúpení v I. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2003 v Chorvátsku. Po stredajšom víťazstve nad Azerbajdžanom v Baku (28:24) zdolali toho istého súpera aj v nedeľňajšej odvete v Púchove, tentoraz rozdielom ôsmich gólov 31:23. Zverenky trénera Vojtěcha Mareša sú pred zostávajúcim dvojzápasom s Tureckom bez straty bodu na čele tabuľky 2. skupiny a od postupu do budúcoročnej II. fázy kvalifikácie (play off) ich už delí len krôčik.

Výsledok - nedeľa:
Slovensko - Azerbajdžan 31:23 (19:13)
Zostavy a góly:
Slovensko: Kodayová, Z. Školková - Stuparičová 1, Flašková, Mravíková 3, Caltíková, Uhráková 6, Dubajová 4/2, Tóthová 1/1, Glankovičová 1, Kormanová 3, Hrabovská 7, Fečová 2, Vlčková 3
Azerbajdžan: Poljakovová, Husejnovová - Nabijevová, Chametovová 3, Džafarovová 4/2, Godžajevová 2,
Žižiašviliová, Čikajevová, Babajevová 2, Rusajevová 1, Civsivadzeová 10/3, Tankaská 1

pok. hody: 3/3 - 6/5, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Oie a Togstad (obaja Nór.), 800 divákov

Prvý gól stretnutia síce zaznamenala v 1. min z pokutového hodu najnebezpečnejšia hráčka hosťujúceho tímu Civsivadzeová, no Slovenky vzápätí šnúrou siedmich presných zásahov jasne ukázali, kto bude pánom na palubovke. Trénerka Azerbajdžanu Rafiga Šabanovová sa už v 8. min pokúsila zastaviť lavínovité útoky domácich hráčok oddychovým časom, výsledkom však bol len prvý gól z hry, ktorým hostky znížili v 9. min na 2:7. V ďalších minútach slovenské hádzanárky nepremenili niekoľko vyložených príležitostí, čo súper využil na zníženie rozdielu na tri góly. V závere prvého polčasu však zverenky Vojtěcha Mareša opäť spresnili streľbu a súperovi výraznejšie odskočili (19:13). Ani po prestávke slovenské reprezentantky obrat v stretnutí nepripustili, hoci divákov predvedeným výkonom príliš nepotešili. Za povinné víťazstvo (31:23) si do tabuľky pripísali dôležité dva body.