StoryEditor

Sideria a Dôvera zvažujú trestné oznámenie

08.06.2006, 15:54
Autor:
SITASITA

Zdravotné poisťovne Dôvera a Sideria zvažujú podanie trestného oznámenia na maklérov nových subjektov na trhu zdravotného poistenia. Obe poisťovne totiž podľa ich vyhlásenia zaznamenávajú opakujúce sa neférové praktiky maklérov. "Šíria zámerne lži a nepravdy a vyvolávajú paniku medzi poistencami etablovaných zdravotných poisťovní, čím poškodzujú naše dobré meno," uviedli poisťovne. Tieto praktiky sa podľa nich opakujú a v niektorých regiónoch SR, ako je okolie Svidníka či Stropkova, dosiahli úroveň šírenia poplašnej správy.
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) už preveruje postup Union zdravotnej poisťovne (UZP) a Európskej zdravotnej poisťovne. UZP čelí obvineniam ostatných poisťovní, že nepravdivými a zavádzajúcimi informáciami o zrušení doterajších zdravotných poisťovní sa snaží získať nových poistencov. Externí spolupracovníci UZP pôsobia údajne prevažne na východe Slovenska. Existujú pritom indície, že sa zamerali na sociálne najslabšie skupiny obyvateľstva, pričom zneužívajú ich nedostatočnú rozhľadenosť a podľa neoverených informácií ich za vyplnenie prihlášky odmeňujú alkoholom. UZP nevylúčila, že sa podobné prípady mohli stať, podľa nej však išlo o pochybenie sprostredkovateľov, ktorí majú zmluvu so spoločnosťou AFS SK.
Poisťovne Sideria a Dôvera sa na akciové spoločnosti pretransformovali v minulom roku. Obe poisťovne majú rovnakého majiteľa, finančnú skupinu Penta. Poisťovne majú integrovaný manažment, ktorý sa snaží vybudovať z nich identické spoločnosti. Napriek tomu podľa predstaviteľov poisťovní ešte nie je rozhodnuté o ich prípadnej fúzii. Sideria a Dôvera ovládajú spolu približne 14 % trhu, pričom svoj podiel chcú zvýšiť aspoň na 25 až 30 %.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/ekonomika-a-firmy, menuAlias = ekonomika-a-firmy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
01. október 2023 13:20