Svetový výrobca zdravotníckych a hygienických potrieb, skupina Hartmann, zvýšil v 1. štvrťroku 2005 svoju ziskovosť pri zachovaní obchodného obratu. Jeho prevádzkový zisk stúpol medziročne o 65 % na 9,1 milióna EUR, v prepočte 357 miliónov SKK, z čoho 8,2 milióna EUR tvorili bežné obchodné aktivity. Informuje o tom Irena Dvořáková z českej spoločnosti Hartmann-Rico.
Obchodný obrat skupiny klesol oproti prvému kvartálu vlaňajška o 1,4 % na 306,5 milióna EUR, po očistení od vplyvu akvizícií a kurzových rozdielov bol však pokles len 0,6-%.
Od začiatku roka sa spoločnosť zaoberá optimalizáciou svojich investícií a portfólia značiek. Aktivity Sanimedu pôsobiaceho v Nemecku v oblasti domácej starostlivosti predala vo februári manažmentu tejto firmy.
Dcérske spoločnosti skupiny Hartmann pôsobia najmä v Európe, okrem iných v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Hongkongu, Číne a v Singapure.
(1 EUR = 39,231 SKK)
StoryEditor
