StoryEditor

Deutsche Telekom údajne zneužíva dominantné postavenie

12.06.2006, 16:56
Autor:
SITASITA

Nemecký spolkový protimonopolný úrad preskúma zmluvu o právach na internetové vysielanie uzavretú medzi nemeckou futbalovou ligou a spoločnosťou Deutsche Telekom. Úrad tým reaguje na sťažnosti konkurenčných poskytovateľov internetových služieb, že Deutsche Telekom zneužíva dominantné postavenie.
Podľa zmluvy, ktorú nemecká futbalová liga a Deutsche Telekom uzavreli minulú stredu, bude nemecký operátor vysielať zápasy nemeckej Bundesligy prostredníctvom internetu a mobilných telefónov zákazníkov mobilnej divízie T-Mobile. Liga zároveň oznámila, že televízna stanica Arena, ktorá získala vysielacie práva na zápasy Bundesligy stratila právo na ich vysielanie cez internet, a tiež právo poskytovať licencie na internetové vysielanie. Menšie internetové spoločnosti s tým nesúhlasia, pretože dúfali, že od Areny získajú licenciu na internetové vysielanie futbalových zápasov.
Deutsche Telekom získal internetové vysielacie práva na nemeckú Bundesligu v aukcii ešte v decembri minulého roka. Jeho divízia T-Online je s približne 13,5 mil. zákazníkmi najväčším poskytovateľom internetových služieb v Európe. Okrem Nemecka divízia vlastní Club Internet vo Francúzsku a Ya.com v Španielsku.
Na Slovensku je Deutsche Telekom zastúpený prostredníctvom dominantného operátora na trhu pevných liniek Slovak Telekom, v ktorom kontroluje 51-percentný podiel, a mobilného operátora T-Mobile Slovensko, 100-percentnej dcérskej spoločnosti Slovak Telekomu.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/ekonomika-a-firmy, menuAlias = ekonomika-a-firmy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
25. marec 2023 17:16