Verzia Elite, v čiernom prevedení, bude disponovať 120 GB pevným diskom, bezšnúrovým ovládačom, HDMI portom a káblom pre pripojenie konzoly k HD TV, Xbox 360 Play & Charge kitom, ktorý slúži na dobíjanie akumulátora počas hrania. Slovenská pobočka Microsoftu dosiaľ cenu verzie Elite, za ktorú sa bude predávať na Slovensku, neoznámila. Predstaví ju koncom tohto, prípadne začiatkom budúceho týždňa. Sieť obchodov Brloh však už cenu novej konzoly zverejnil. Od 24. augusta ju bude predávať za 16 990 korún.
V Európe, i na Slovensku, sa bude v tejto súvislosti zlacňovať základná verzia Core i verzia Premium (s 20 GB pevným diskom). V prvom prípade Microsoft zníži cenu o 20 EUR (na 280 EUR), v druhom prípade klesne cena o 50 EUR (na 350 EUR). Koľko presne to bude v slovenských cenách sa na rozdiel od Českej republiky dozvieme až o pár dní. V Českej republike klesne cena Xbox 360 Premium o 2000 Kč, verzia Core o 1000 Kč.
Niektoré obchody na Slovensku však už konzolu Xbox 360 predávajú za ceny porovnateľné s cenami platnými od 24. augusta 2007. Brloh už dva týždne predáva Xbox 360 Core za 7990 Sk, verziu Premium pod dvanásťtisícovou hranicou, za 11 190 Sk. Len o niečo vyššie ceny za ne nájdeme v cenníku internetového obchodu Progamingshop.sk. V obchodnej sieti NAY Elektrodom predávajú obe verzie ešte za staré ceny.
Každý predaný Xbox 360 obsahuje chybu
Xbox 360 sa od začiatku svojho predaja neteší najlepšej povesti. Jeho predaj je sprevádzaný veľkými problémami. Majitelia nových konzol sa po istom čase sťažujú na problémy. Predajcovia v USA hovoria, že približne jedna z troch predaných konzol bola po určitom čase reklamovaná. Majitelia sa sťažujú na vysokú hlučnosť, prehrievanie a z toho vyplývajúce problémy, ktoré konzola indikuje troma načerveno svietiacimi LED diódami (tzv. The Red Ring of Death). Minulý mesiac Microsoft otvorene priznal, že všetky konzoly Xbox 360, ktoré sa kedy predali môžu po určitom čase vykazovať poruchy. V dôsledku toho spoločnosť predlžila záručnú dobu konzol, z dvoch na tri roky.