StoryEditor

HZDS varuje Fica. V hre je pôvod majetku

04.05.2008, 17:41
Ak Smer-SD podporí nový zákon o preukazovaní pôvodu majetku, hrozí v koalícii ďalší problém -- varuje Mečiarova ĽS-HZDS.

„Rozhodne by to bolo porušenie koaličnej dohody,“ vyhlásil pre HN podpredseda ľudovcov Milan Urbáni. Pripomína záväzok, že koaličné strany nepodporia opozičné návrhy. Spor bude musieť tento týždeň riešiť koaličná rada.


Už na najbližšej parlamentnej schôdzi budú poslanci schvaľovať zákon z dielne bývalých poslancov KDH Vladimíra Palka a Pavla Minárika. Smer avizuje, že ho podporí. Podľa podpredsedu parlamentu za Smer Miroslava Číža si nemôžu dovoliť hlasovať inak, keďže ide o ich dlhodobú agendu. HZDS však pripomína, že rovnaký zákon leží na Ústavnom súde, preto chcú ľudovci najskôr počkať na jeho verdikt.



Viac o téme nájdete v pondelňajších
Hospodárskych novinách.
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/ekonomika-a-firmy, menuAlias = ekonomika-a-firmy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
27. december 2025 22:21