StoryEditor

ČSA chcú v letnom pláne rozšíriť lety na 813 týždenne

24.03.2008, 15:00
Autor:
SITASITA

Letecká spoločnosť České aerolinie (ČSA) plánuje v tohtoročnom letnom letovom období od 30. marca do 25. októbra uskutočniť týždenne 813 letov. V porovnaní s letnou sezónou minulého roka je to nárast o 39 letov v priebehu týždňa. Počas blížiaceho sa letného plánu ČSA ponúkajú letecké spojenie do 135 destinácií v 48 štátoch sveta, z nich lety do 69 destinácií v 42 krajinách zabezpečia vlastnými lietadlami. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Daniela Hupáková.

V terajšom letnom letovom pláne ČSA otvoria z Prahy šesť nových pravidelných liniek a zosilnia prevádzku terajších letov do dvadsiatky destinácií. ČSA začnú lietať do Štrasburgu 31. marca tohto roku deväťkrát týždenne, do Tbilisi a pravdepodobne aj do Rostova na Done 24. apríla po tri spojenia v týždni. Lety do Damasku obnovia 30. apríla trikrát týždenne, do Almaty plánujú začať lietať 1. mája dva razy v týždni a do Heraklionu 30. mája takisto dvakrát za týždeň. V rámci súčasných liniek posilnia ČSA napríklad lety do Oslo z jedenásť na devätnásť frekvencií týždenne, do Štokholmu z dvanásť na osemnásť, do Stuttgartu z trinásť na devätnásť, do Brna z trinásť na osemnásť, do Milána zo sedem na štrnásť. Do Bruselu počet letov znížia z devätnásť na osemnásť týždenne. V charterovom spojení zavedú ČSA nové lety na grécke ostrovy Santorini a Lesbos, do tuniskej Tabarky či do čiernohorskej Podgorice. Tradične najväčší záujem je o charterové lety do egyptských letovísk, v tohtoročnej letnej sezóne začnú lietať aj z Karlových Varov a Pardubíc do Hurghady. ČSA zároveň rozširujú code-sharovú spoluprácu v rámci spoločného prevádzkovania letov s inými spoločnosťami do 80 destinácií.

ČSA v súčasnosti prevádzkujú pravidelné linky z Prahy na Slovensko do Bratislavy, Košíc a Žiliny. V letnom letovom poriadku budú ČSA lietať z Prahy do Bratislavy a späť naďalej štyrikrát denne, rovnako ako do Košíc. Lety z Prahy do Žiliny rozšíria na dva denne. Na linkách spájajúcich Prahu so slovenskými letiskami prepravili ČSA v roku 2007 viac ako 213 tis. cestujúcich. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ich počet vzrástol o vyše 4 %. Celkové množstvo letov medzi českou metropolou a Slovenskom sa vlani zvýšilo medziročne o necelých 10 % na 3 200. Nadpriemerne, a to o 11,5 %, stúpla aj preprava tovaru a pošty. ČSA v roku 2007 prepravili z Prahy na a zo Slovenska 417 ton tovaru a 94 ton pošty.Na všetkých svojich linkách do 108 destinácií v 43 krajinách vlani ČSA prepravili 5,6 mil. cestujúcich. Medziročne to bolo viac o 2,7 %. V charterovej doprave spoločnosť v roku 2007 prepravila 797,3 tis. pasažierov, z čoho 40 % pripadlo na cudzincov.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/ekonomika-a-firmy, menuAlias = ekonomika-a-firmy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
28. december 2025 13:35