Kalendár je venovaný projektu s úsmevným názvom "Máš gule?", zameraným na prevenciu rakoviny semenníkov.
Zlatým klincom vernisáže bola módna prehliadka známej slovenskej návrhárky Zuzany Bottkovej.
Prehliadku ozdobili manželky slovenskej hokejovej reprezentácie, ako napríklad, Dana Litnerová, Jana Radivojevič, Maja Kopecká, Jana Hossová, a tiež herečka Petra Palevičová a česká bulvárna provokatérka Eva Feuereislová.
Krstu sa zúčastnil aj vzácný hosť Richard Muller, ktorého Václav Florián tiež maľoval. Jeho prekrásny obraz a mnoho ďalších bolo možné vidieť na výstave v gallery Zoya v Erdödyho paláci.
Na záver vernisáže bol vydražený jeden z obrazov Václava Floriana, a to za 3000 €.
Výťažok z dražby obrazu bude rozdelený medzi detskú onkologickú kliniku v Bratislave a Brne, zaznelo na vernisáži od marketingovej riaditeľky Aleny Skovajsovej.
Hlavnou prioritou nadácie Krtek je skvalitnenie a spríjemnenie pobytu detí v nemocnici, starostlivosť v priebehu trvania celej liečby a pomoc pri vyrovnávaní sa s následkami onkologického ochorenia u detí.
Info o nadacii: http://www.krtek-nf.cz/
foto: Patricie Kossevová, Sportmedia Igor Zehl