StoryEditor

Ďalšia modernizácia v Continentale Matador

06.09.2002, 00:00

V spoločnom podniku na výrobu pneumatík pre nákladné autá Continental Matador, s. r. o., Púchov začali s výstavbou novej haly a montáž strojov je naplánovaná na november tohto roka. Cieľom projektu je zvýšiť výrobu nákladných pneumatík na 170-tisíc kusov ročne. Projekt je koncipovaný tak, že stavba výrobnej budovy ponúka miesto na rozšírenie produkcie v ďalšom roku o 250-tisíc pneumatík. Continental AG, Hannnover a Matador, a. s., Púchov sa zaviazali, že zvýšia základné imanie spoločného podniku o 29,1 mil. eur, a to bez zmien podielov vlastníctva.
Súčasná modernizácia Continentalu Matador v Púchove a rozšírenie výroby nadväzuje na predchádzajúce obdobie, keď Continental Hannover za 1,5 roka preinvestoval 190 mil. DEM, čo bola najdynamickejšia modernizácia v histórii firmy. "O terajšom projekte rozhodla podpora vlády SR pre zahraničné investície, spoločný záujem obidvoch vlastníkov a veľmi dobrá infraštruktúra výrobného komplexu Matador," uviedol generálny riaditeľ a konateľ Continentalu Matador Petr Sehnal.
V súčasnosti má firma 930 zamestnancov a priemerná mzda presahuje 20-tisíc korún. V tomto roku Continental Hannover očakáva obrat na úrovni vlaňajška, pričom v prvom polroku tohto roka vzrástol o 2,9 % na 5,7 mld. eur. Pozitívne sa ukazuje aj výroba pneumatík pre nákladné autá, kde bolo vlani potrebné zvládnuť náklady za 45 mil. eur na zastavenie výroby v belgickom Herstele. Obraty spoločnosti narástli v Severnej Amerike, naopak klesli v Európe.
Continental AG Hannover pôsobí na celom svete a zamestnáva vyše 60-tisíc pracovníkov. Okrem výroby pneumatík sa sústreďuje aj na ďalšie komponenty, ktoré súvisia s automobilovým priemyslom. Vo výrobe pneumatík je v Nemecku na prvom mieste, v Európe je číslom dva a vo svete zaujíma štvrtú pozíciu. Prvý tzv. nízkonákladový projekt urobil koncern v zahraničí začiatkom 90. rokov v Portugalsku, nasledoval vstup do Otrokovíc (Barum) v ČR, do Rumunska a Ruska. Na Slovensko prišiel v roku 1999, keď v Matadore Púchov odkúpil výrobu nákladných pneumatík, ktorú zmodernizoval a rozšíril.

O terajšom projekte rozhodla podpora vlády SR pre zahraničné investície, spoločný záujem obidvoch vlastníkov a veľmi dobrá infraštruktúra výrobného komplexu Matador.

20. máj 2022 05:35