Najväčší mobilný operátor na Slovensku Orange vyhovel Európskej komisii a znížil poplatok za prenesenie čísla. Za zachovanie si telefónneho čísla si od zákazníkov odchádzajúcich ku konkurencii účtuje už len 399 korún, pričom ešte nedávno si za rovnakú službu pýtal 1 190 korún.
"Orange pristúpil na zníženie poplatku po zverejnení 13. implementačnej správy Európskej komisie, ktorá sa týka jednotného európskeho trhu elektronických komunikácií. Táto správa totiž umožňuje prvýkrát stanoviť doteraz kritizovaný poplatok na základe objektívne dostupných porovnaní na úrovni európskeho priemeru. Doteraz podobné porovnania z oficiálnych zdrojov k dispozícii neboli," vysvetľuje hovorca mobilného operátora Peter Tóth.
Hovorca spoločnosti T-Mobile Andrej Gargulák vyčíslil, že za prenos telefónneho čísla zaplatí zákazník odchádzajúci od tohto operátora 595 korún. "Účelom poplatku je pokryť aspoň časť nákladov spojených s prevádzkovaním tejto služby. O prípadnej zmene výšky poplatku rozhodneme samostatne, zohľadňujúc objektívne prepočty," povedal Gargulák.
Tretí mobilný operátor Telefónica O2 za prenos čísla k inému operátorovi nežiada ani korunu a upozorňuje na kritiku Európskej komisie, že prenos čísla na Slovensku trvá viac ako 20 dní. Pritom v Rakúsku, Írsku či vo Veľkej Británii sa diskutuje o hodinách.
StoryEditor