StoryEditor

Slovensko...

22.12.2010, 23:00

Bez ohľadu na súčasnú krízu a všetky problémy, ktorým Slovensko čelí, je jeho pozícia ako krajiny najlepšia v celej histórii tohto územia.
Nemáme dôvod sa sťažovať, pretože či sa nám to páči alebo nie (bez ohľadu na negatívny subjektívny pocit mnohých), patríme k tým šťastným krajinám, ktoré nepoznajú hlad, konflikty, vojny, mnohé choroby... Aby sme urobili dobre aj Paretovi, tak patríme k tým 20 percentám ľudí na tejto planéte, ktorí sa majú lepšie ako zostávajúcich 80 percent.
Ak bude Slovensko robiť rozumnú hospodársku a sociálnu politiku, tak desaťročie, ktoré nás čaká, bude ešte lepšie. Máme na to všetky predpoklady. Väčšina ľudí chce pracovať, krajina ani obyvateľstvo nie sú veľmi zadlžené, infraštruktúra je pomerne solídna, priame zahraničné investície na obyvateľa sú po našich západných susedoch najvyššie spomedzi štátov strednej a východnej Európy a ešte budú stúpať, do roku 2013 príde na Slovensko viac ako 10 miliárd eur z fondov EÚ (roky 2011 -- 2013 budú kľúčové v efektívnom využívaní fondov, takýto veľký balík peňazí na Slovensko nikdy v histórii neprišiel).
Nebudeme sa môcť vyhovárať na rôzne zlé veci, ktoré k nám prišli z vonka, spoza hraníc. Súdnictvo je a bude naše súdnictvo, korupcia je a bude naša korupcia, nečerpanie fondov EÚ je naša chyba. Všetky neúspechy, ktoré nastanú, budú naše prehry...
Takže všetko dobré do ďalšieho desaťročia!

18. máj 2022 06:51