StoryEditor

Panasonic prevzal väčšinu v Sanyo Electric

10.12.2009, 08:44
Autor:
SITASITA

Japonská elektrotechnická spoločnosť Panasonic Corp získala 50,19-percentný podiel v spoločnosti Sanyo Electric, ktorá je najväčším výrobcom dobíjateľných batérií na svete. Transakciu za 403,8 mld. japonských jenov (JPY) ukončil Panasonic v stredu. Prevzatie väčšinového podielu v konkurenčnej spoločnosti zabezpečí Panasonicu dominantnú pozíciu na rýchlo rastúcom trhu s batériami pre hybridné automobily.

Na Slovensku pôsobí spoločnosť Panasonic prostredníctvom firmy Panasonic AVC Networks Slovakia, ktorá vyrába videorekordéry, kombinované zariadenia video a DVD a DVD rekordéry a prehrávače. Firma Panasonic AVC Networks prišla na Slovensko v roku 2000, pôvodne pod názvom Matsushita.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
13. január 2026 16:53