StoryEditor

Richter Gedeon víťazom tendra

13.08.2002, 00:00
Autor:
SITASITA

Vedúca maďarská farmaceutická spoločnosť Richter Gedeon získala silné postavenie na najväčšom trhu východnej Európy, keďže poľská vláda ju vyhlásila za víťaza tendra na akvizíciu stredne veľkej poľskej farmaceutickej spoločnosti GZF Polfa.
Poľská vláda ešte na začiatku júna oznámila, že transakciu dokončí v priebehu niekoľkých týždňov. Analytici oznámili, že podľa ich očakávaní nebude mať rozhodnutie poľskej vlády žiadny okamžitý vplyv na cenu akcií firmy Richter, pretože finančné trhy s týmto rozhodnutím už dlhšie počítali a prejavilo sa to v cenách akcií už skôr. Richter Gedeon je druhou najväčšou farmaceutickou spoločnosťou v strednej Európe po chorvátskej spoločnosti Pliva.
Objem exportu produktov firmy Richter Gedeon do krajín východnej Európy (okrem Ruska a SNŠ) dosiahol v 1. polroku 26,9 mld. USD, z toho 9,4 mld. USD v Poľsku. Podľa poľských médií maďarská spoločnosť plánuje investovať 150 mil. zlotých do zvýšenia kapitálu firmy GZF Polfa a následne investuje ďalších 50 -- 60 mil. PLN.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
28. jún 2022 08:58