StoryEditor

Československý bál s národnou hudbou i jedlom

12.01.2007, 14:36
Autor:
SITASITA

Druhý Československý bál, ktorý sa uskutoční v sobotu 3. februára v Obecnom dome v Prahe, bude prezentovať motto Hviezdy žiaria na spoločnom nebi. V siedmich sieňach vystúpi 118 umelcov zo Slovenska i z Českej republiky. Hostia si budú môcť vybrať hneď z niekoľkých žánrov. V Smetanovej sieni budú hlavným programom, v ktorom vystúpia Miro Žbirka, Peter Cmorik, Pavol Habera a folklórne súbory, sprevádzať Maroš Kramár a Kateřina Brožová. V ďalších sieňach budú hostí zabávať moderátori Štefan Bučko a Eva Aichmajerová. V noci odznie okrem populárnej a folklórnej hudby aj swing a country. "Malá škola tancov je na programe od polnoc a bude ju viesť známa slovenská choreografka ľudových tancov Lenka Šútorová-Konečná, ktorá nás bude učiť čardáš a odzemok," prezradila producentka plesu Zuzana Horová.
Po gastronomickej stránke sa bude Československý bál držať tradície. Hostia si budú teda pochutnávať na národnej kuchyni. Na stoloch nebudú chýbať slovenské bryndzové halušky, kapustové strapačky či české "vepřo-knedlo-zelo". Smäd im uhasia slovenské vína a pálenka. Vo vinárni, kde bude zábava pokračovať až do rána, pripravia pre hostí raňajky v podobe kapustnice.
Na Československom bále si našla svoje miesto aj obľúbená tombola. Hostia budú mať šancu vyhrať ceny v celkovej hodnote 600-tisíc korún. V hre budú šperky, zájazdy, elektronika či módne značkové oblečenie. Po polnoci už budú mať hostia k dispozícii Polnočný expres, ktorý prinesie "horúce" krátke správy a fotografie zo slávnostného večera.
Záštitu nad Československým bálom prevzal slovenský minister kultúry Marek Maďarič, veľvyslanec SR v Českej republike Ladislav Ballek a nová česká ministerka kultúry Helena Třeštíková, ktorá sa však na plese osobne nezúčastní.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
25. marec 2023 19:06