StoryEditor

KDH: Dzurindu situácia v našej strane nemusí trápiť

05.01.2007, 06:32
Autor:
SITASITA

KDH je skúsená politická strana, ktorá si neraz dokázala zodpovedne vyriešiť svoje problémy, preto predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu nemusí trápiť situácia v KDH. Vo vyhlásení pre médiá to uviedla podpredsedníčka kresťanských demokratov Mária Sabolová.
"Sme sklamaní aj jeho vyjadreniami o kompaktnosti a spolupráci opozičných strán. Bol to práve predseda SDKÚ, ktorý odmietol spoločný postup opozície pri odvolávaní ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka za nehorázne politické nominácie do podnikov s majetkovou účasťou štátu," pokračuje Sabolová a dodáva, že takéto vyjadrenia predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu nezlepšujú kompaktnosť a spoluprácu parlamentných opozičných strán a nevedú k prehlbovaniu dôvery medzi najbližšími politickými partnermi.
V rozhovore pre agentúru SITA Dzurinda povedal, že ho nejasná situácia v KDH trápi. "Naša sila by bola väčšia, ak by všetky tri opozičné strany boli kompaktné. Preto sa usilujem prispievať k dostredivému pôsobeniu," povedal Dzurinda a poukázal na prvé výsledky v podobe rokovaní o spoločnom postupe či spoločné vystúpenie pri príležitosti 17. novembra. "Robíme to, čo sa od nás očakáva. Aby sme nehľadeli do minulosti a neplakali nad rozliatym mliekom, ale aby sme hľadeli do budúcnosti a pôsobili dostredivo. Ale nikto nemôže urobiť za KDH to, čo musí urobiť samo. Rád urobím, čo budem vedieť, aby sa KDH konsolidovalo, spevnelo a zjednotilo," dodal Dzurinda.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
25. marec 2023 12:54