StoryEditor

Tibor Mikuš zostáva v strane

09.06.2007, 15:10
Autor:
SITASITA
Neúspešný kandidát na post predsedu ĽS-HZDS Tibor Mikuš zostáva v strane. "O svojej budúcnosti rozhodnem sám," odpovedal na otázku novinárov či sa neobáva, že bude so strany vylúčený.

" Moja budúcnosť sa spája s rodinou a prácou a politika nie je najpodstatnejšou časťou života," vyhlásil Mikuš, ktorý zo snemu odišiel. Na otázku, či by neprijal kandidatúru na podpredsedu odpovedal, že ide do nemocnice navštíviť Viliama Vetešku.

Mikuš si myslí, že hlasovanie o predsedovi bolo korektné v zmysle stanov. Kandidatúru prijal, lebo si váži toho, kto ho nominoval ale dopredu povedal, že kocky sú hodené. Kým jeho protikandidát Vladimír Mečiar mal hodinový prejav, Mikuš v zmysle uznesenia snemu mohol hovoriť maximálne tri minúty. "Hovoril som o tom, že pre budúcnosť strany je dôležitá atmosféra úplnej otvorenosti, aby ľudia, ktorí majú iné názory neboli považovaní za zradcov a konšpirantov," zdôraznil. Mikuš zároveň dúfa, že strana sa dostane do parlamentu aj o tri roky, no to je úloha pre predsedu.

Mikuš vysvetlil aj to, prečo sa po prejave Mečiara nepostavil a netlieskal. "Písal som si prejav a po stojačky sa ťažko píše," dodal.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
10. jún 2023 03:28