StoryEditor

Pod lampou nahradí mimoriadna diskusná relácia

16.01.2007, 11:13
Autor:
TASRTASR

Slovenská televízia (STV) zaradí vo štvrtok večer 18. januára na Dvojke namiesto relácie Pod lampou mimoriadnu diskusnú reláciu o situácii v STV. Jej moderátorkou bude Anna Vargová. TASR o tom dnes informoval generálny riaditeľ STV Radim Hreha.
Medzi pozvanými hosťami sú Radim Hreha, moderátor Štefan Hríb, členovia Rady STV Bohumír Bobocký a Miroslav Kollár, ako aj poslanci NR SR Pavol Minárik a Dušan Jarjabek. Diskutovať by mal prísť aj nezávislý mediálny odborník, ktorého meno zatiaľ dramaturgia STV zvažuje.
K takémuto rozhodnutiu dospel generálny riaditeľ STV po dôkladnom zvážení na základe analýz a vyjadrení k situácii, ktorá vznikla minulý týždeň, keď sa v relácii Pod lampou moderátor Štefan Hríb odklonil od vopred pripravenej témy a poukázal na údajnú neslobodu v STV, pričom reláciu vysielanú v priamom prenose predčasne ukončil.
O ďalšom osude relácie Pod lampou sa rozhodne v krátkom čase. STV má záujem zachovať diskusný formát podobného typu, akým je relácia Pod lampou. O jeho konkrétnej podobe rozhodne programové vedenie STV.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
29. marec 2023 06:59