Ako pre agentúru SITA ďalej uviedla hovorkyňa STV Želmíra Habánová, o spôsobe získania údajov o fyzických osobách, ktoré podľa STV televízor majú, no nie sú evidovaní ako koncesionári a koncesie neplatia, nebudú informovať. Zároveň uistila, že spôsob získavania informácií o čiernych koncesionároch je striktne v súlade so zákonom. "Oslovený občan nemôže tvrdiť, že nemá televízny prijímač, pretože STV posielala listy iba občanom vlastniacim televízny prijímač," uviedla Habánová. STV vyzýva v listoch občanov, aby si najneskôr do 14 dní od doručenia výzvy splnili zákonom stanovenú povinnosť. Občania majú po doručení výzvy preukázať, že platia koncesionárske poplatky, sú prihlásení v evidencii koncesionárov alebo sú zdravotne ťažko postihnutí. V prípade, že oslovení diváci si túto povinnosť nesplnia, chce televízia pristúpiť k ďalším právnym krokom.
Cieľom STV je okrem dôslednejšej kontroly výberu koncesií najmä zvýšenie príjmu z koncesií. Vybrané peniaze použije hlavne na rozvoj svojho programu, časť by mala ísť na rozvoj technológií. STV chce v budúcom roku investovať do pôvodnej dramatickej tvorby a tvorby pre deti minimálne 120 miliónov korún a v ďalších rokoch túto sumu ďalej zvyšovať. Vedenie televízie chce, aby v budúcnosti suma na pôvodnú dramatickú tvorbu a tvorbu pre deti tvorila najmenej štvrtinu zo všetkých prostriedkov určených na výrobu a nákup programov.
V roku 2004 získala STV na koncesiách od fyzických osôb (domácností) a od právnických osôb spolu vyše 1,429 miliardy korún, v roku 2005 takmer 1,423 mld. korún, v roku 2006 vyše 1,520 mld. korún a za prvých desať mesiacov tohto roka vyše 1,259 mld. korún. Podľa STV patria koncesionárske poplatky na Slovensku k najnižším v Európe, za STV sa mesačne platí 100 korún a za Slovenský rozhlas 40 korún.